Miesiąc maj upłynął członkiniom Klubu „Kulturalnie z Biblioteką” pod znakiem licznych wydarzeń, integracji oraz wspólnie spędzonych chwil. Był to czas pełen radości, nowych doświadczeń, aktywności i pięknych emocji.
Jednym z pierwszych majowych wydarzeń było ognisko integracyjne z uczestnikami Klubu Senior + działającego przy ul. Wolności.
Spotkanie odbyło się na malowniczych Wzgórzach Kunowskich – miejscu położonym w samym sercu świętokrzyskiej natury. Dzięki uprzejmości właściciela obiektu pana Jakuba Janickiego, seniorki mogły skorzystać z relaksującego jacuzzi, co było miłym urozmaiceniem wspólnego wyjazdu. Spotkaniu towarzyszyła serdeczna atmosfera, pełna muzyki, śpiewu, śmiechu i rozmów. Była to doskonała okazja do spędzenia czasu z dala od codziennych obowiązków.
Ważnym elementem działalności klubu pozostają regularne spotkania odbywające się w bibliotece. To właśnie podczas nich uczestniczki omawiają bieżące sprawy, dzielą się pomysłami i planują kolejne inicjatywy.
Nieodłącznym elementem tych spotkań stało się także wspólne rozwiązywanie krzyżówek i sudoku, które pomału przeradza się w klubowy rytuał. Tego rodzaju aktywność nie tylko dostarcza dobrej zabawy (rozwiązywanie na czas), ale również pozwala ćwiczyć sprawność intelektualną, pamięć i koncentrację. Panie regularnie uczestniczą również w zajęciach ruchowych organizowanych przez bibliotekę publiczną.
W maju odbył się także kolejny kurs warsztatów cyfrowych pn. Offline Online”. Podczas zajęć prowadząca szczególny nacisk położyła na bezpieczeństwo w sieci, ucząc świadomego korzystania z Internetu. Panie poznały również możliwości sztucznej inteligencji oraz praktyczne sposoby wykorzystania nowoczesnych technologii w codziennym życiu. Warsztaty wzbudziły duże zainteresowanie i zostały bardzo wysoko ocenione przez uczestniczki.
Najbardziej wyjątkowym wydarzeniem miesiąca były obchody Dnia Matki. Tego dnia seniorki zostały uhonorowane przede wszystkim jako mamy – kobiety, które przez całe życie obdarzały swoje dzieci bezwarunkową miłością, troską i wsparciem. Szczególnie wzruszającym momentem były nagrane przez dzieci życzenia, pełne wdzięczności i ciepłych słów płynących prosto z serca. Wiele pań nie kryło wzruszenia. Było to niezwykłe spotkanie, które przypomniało wszystkim, że miłość matki pozostaje jedną z najpiękniejszych i najtrwalszych wartości w życiu człowieka.
Maj po raz kolejny pokazał, że jesień życia może być czasem pełnym energii, rozwoju, nowych doświadczeń i pięknych relacji, a wspólnie spędzone chwile mają niezwykłą moc budowania wspólnoty i tworzenia niezapomnianych wspomnień.
I.Ś.

















