W minioną niedzielę tj. 30 czerwca 2024 roku Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Bodzentyna wystąpiła w Daleszycach, biorąc udział w Eliminacjach do Ogólnopolskiego Festiwalu Orkiestr, który odbędzie się w 2025 roku.

Jak mówią organizatorzy, było to największe tego typu wydarzenie w województwie świętokrzyskim. We wspomnianych eliminacjach wystąpiły orkiestry nie tylko z naszego województwa, ale także z województwa śląskiego, łódzkiego, małopolskiego i lubelskiego.
Podczas przemarszu Orkiestra z Bodzentyna zaprezentowała utwór "The Drum Major". Następnie wszystkie 10 orkiestr, a więc ponad 400 muzyków we wspólnym graniu pod batutą jednego dyrygenta wykonało 2 utwory: "Rycerze Floriana"- Hymn Związku OSP RP oraz "Orkiestry Dęte" opr. J. Kwiatkowskiego.

W kolejnej części konkursu każda z orkiestr wykonała na scenie 3 utwory. Orkiestra z Bodzentyna zaprezentowała "Dywizjon 303" opr. Piotr Flis, "Sousa-Highlights" opr. Manfred Schneider oraz "Sempre Unita" opr. Michael Geisler. Na uwagę zasługuje fakt, iż nasza orkiestra została doceniona za grę na scenie. Po zakończeniu naszego występu brawom i okrzykom nie było końca. Ogromna ilość gratulacji od obserwatorów oraz muzyków z pozostałych orkiestr umocniła nas w przekonaniu, że czas, który poświęcamy na wielogodzinne próby, nie poszedł na marne. Widzowie byli pod wrażeniem naszego występu, a to motywuje nas do jeszcze cięższej pracy. Pragniemy zauważyć, że poziom artystyczny wszystkich występów był bardzo wysoki, a organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Uważamy, że był to najlepszy występ w historii naszej orkiestry. Szczególne podziękowania składamy Kapelmistrzowi Ryszardowi Tabiszewskiemu oraz wszystkim muzykom Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Bodzentyn za zaangażowanie, profesjonalizm i wytrwałość.

Bardzo dziękujemy za wsparcie i obecność Panu Burmistrzowi Dominikowi Dudkowi, który był z nami przez cały dzień naszych zmagań. Dziękujemy za motywację do dalszego działania. Orkiestra jest wizytówką naszego Miasta i Gminy, a my widzimy, że jest Pan blisko nas.

Pozdrawiamy, Muzycy MOD OSP Bodzentyn.

Dziękujemy Gminie Daleszyce za przekazane zdjęcia.

 

Poprzednie artykuły

Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3

26-010 Bodzentyn

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do naszego

NEWSLETTERA