Stowarzyszenia

Realizacja projektu pn. "Marsz po zdrowie - Nordic Walking dla seniorów"

W ramach realizacji zadania publicznego pn. "Marsz po zdrowie - Nordic Walking dla seniorów" w dniu 13 października 2021r. odbył się wyjazd sportowy dla seniorów z Gminy Bodzentyn nad zalew w Wilkowie. Seniorzy mogli przespacerować się wokół zbiornika wodnego z nowo zakupionymi kijkami Nordic Walking.

Jubileusz zespołu „ Wzdolskie Kołowrotki”

W sobotnie popołudnie zespół „Wzdolskie Kołowrotki” obchodził swój pierwszy „mały” jubileusz -5.lecie istnienia i działalności zespołu. Wyjątkowość tego wydarzenia docenili goście, którzy zaszczycili swoją obecnością zacnych jubilatów i zgodnie stwierdzili, że to szczególna uroczystość.

Świętokrzyskie Dni Miodu

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zapraszamy na 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
W programie m.in. Bieg Charytatywny dla WOŚP, licytacja wielu ciekawych przedmiotów, statuetki dla uczestników biegu oraz ciepłe kiełbaski dla wszystkich w zamian za symboliczną złotówkę dla WOŚP. Występy zespołów dziecięcych, ludowych, solistów oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Bodzentynie.

Rozwoju Miejscowości Wola Szczygiełkowa

Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Wola Szczygiełkowa działa od marca 2013 roku, skupiając się głównie na działalności kulturalnej i społecznej na rzecz lokalnego środowiska. Stowarzyszenie corocznie organizuje obchody rocznicy pacyfikacji Woli Szczygiełkowej, letni Festyn Rodzinny, Wigilie dla starszych i samotnych mieszkańców miejscowości oraz szereg spotkań i imprez okazjonalnych. Ponadto opiekuje się miejscowym pomnikiem upamiętniającym ofiary pacyfikacji oraz podjęło inicjatywę wyposażenia i adaptacji miejscowej remizy strażackiej na potrzeby świetlicy wiejskiej.

Wilkowianie

Wilkowianie - Przy Stowarzyszeniu „Wilków Nasz Dom” od maja 2012 roku działa zespół śpiewaczy „Wilkowianie”, który skupia ludzi lubiących folklor i tradycję. Obecnie działa jako zespół pieśni i tańca. Stowarzyszenie bierze czynny udział w przeglądach i konkursach: Dni Bodzentyna, Święto Zalewajki w Bielinach, Wytopki ołowiu w Tokarni, Gościnnie w Masłowie i w Zagnańsku

Wzdolskie Kołowrotki

Wzdolskie Kołowrotki - Zespół działa od 4 lat i zdobył duże uznanie wśród bodzentyńskiej publiczności.

Dąbrowa To My

Dąbrowa To My - Zespół działa od października 2014 roku. Po raz pierwszy zaprezentował się podczas eliminacji do XXXIX Międzynarodowych Buskich Spotkań z Folklorem w Ciekotach. Panie zostały dostrzeżone przez przewodniczącego jury, który podkreślił jakość śpiewu podczas prezentacji zespołu.

Leśnianie

Leśnianie - Od samego początku działalności zespół koncentruje się na pielęgnowaniu świętokrzyskiego folkloru. Na scenie występują już 23 lat. 

Kalendarz

2021-11-27

Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy!

Serdecznie zapraszamy na uroczystość związaną z odsłonięciem tablicy upamiętniającej płk. Jana Piwnika "Ponurego" i mjr. Eugeniusza Kaszyńskiego "Nurta".
2021-11-21

Cecyliada 2021!

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę!

Zobacz również