Aktualności

Nasi wykonawcy na scenie WDK

W niedzielę, 10 grudnia 2017 r. na scenie Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach odbyły się jednocześnie dwa przeglądy artystyczne, w których brali udział artyści ludowi z naszej gminy.

VI Ogólnopolski Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych "Kolęda płynie z wysokości"

Serdecznie zapraszamy do udziału w VI Ogólnopolskim Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych "KOLĘDA PŁYNIE Z WYSOKOŚCI".

Zawody w miejscowości Wołów

W dniach 9 grudnia br. w Wołowie, w województwie dolnośląskim odbył się XXI Międzynarodowy Mikołajkowy Turniej Zapaśniczy w Stylu Wolnym o Puchar Burmistrza Gminy Wołów . W zawodach brało udział ponad 250 zawodników z Polski , Czech , Niemiec, Białorusi
i Ukrainy . Województwo świętokrzyskie reprezentowało 24 zawodników Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Guliwer”, trenujący w sekcji w Bodzentynie oraz w Kielcach - prowadzeni przez szkoleniowców Karola Kucharczyka i Zbigniewa Płaczkowskiego .

Wyróżnienie dla Natalii Pepaś

2 grudnia 2017 r. w Klubie Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach odbył się V Festiwal Piosenki Wojskowej „Żołnierska Nuta”.Nasze Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki reprezentowały: Natalia Pepaś, Julia Skrzeczyna, Weronika Winiarska. Uczestnikami konkursu byli wykonawcy z województwa świętokrzyskiego. Za wykonanie piosenki "Warszawo ma" Natalia Pepaś otrzymała wyróżnienie.

Opiekun artystyczny Maria Joanna Paluch.

Święty Mikołaj w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie

W piątkowe popołudnie, 8 grudnia do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie przybyło kilkadziesiąt dzieci z Gminy Bodzentyn wraz ze swoimi rodzicami i opiekunami, aby spotkać się ze Świętym Mikołajem.

Józef Szermentowski Honorowym Obywatelem Miasta Bodzentyn

Dnia 05.12.2017r. w Miejsko – Gminnym Centrum Kultury i Turystyki odbyła się uroczysta sesja nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Bodzentyn Józefowi Szermentowskiemu.

WARSZAWA – PUCHAR POLSKI W SUMO

W dniach 1-2 grudnia br. w Warszawie, w województwie mazowieckim odbył się Puchar Polski Młodziczek i Młodzików oraz Dzieci w sumo. Województwo Świętokrzyskie reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Guliwer”, trenujący w sekcji
w Bodzentynie – prowadzeni przez szkoleniowca Zbigniewa Płaczkowskiego oraz w Kielcach – pod okiem trenera Karola Kucharczyka.

Nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Bodzentyn!

Zapraszamy wszystkich chętnych w najbliższy wtorek!

9 i 46 Drużyna Harcerska z Bodzentyna

Dnia 18.11.2017 r. 9 i 46 Drużyna Harcerska z Bodzentyna uczestniczyła w uroczystości 12 - lecia nadania imienia Edmundowi Masalskiemu Hufcowi ZHP Kielce - Powiat.

Pierwsze spotkanie już za nami!

Dnia 26 listopada 2017r. o godz. 15:00, w MGCKiT odbyło się pierwsze spotkanie Bodzentyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, inicjatywa ta skierowana jest do osób będących w wieku emerytalnym. Spotkanie, które po raz pierwszy odbyło się w Bodzentynie, wzbudziło duże zainteresowanie wśród seniorów, którzy podkreślili potrzebę utworzenia Uniwersytetu i licznie wyrazili chęć udziału w jego spotkaniach.

Kalendarz

2017-09-10

Festyn "Powitanie Roku Szkolnego" 2017

Serdecznie zapraszamy na Festyn "Powitanie Roku Szkolnego"
10 września 2017 o godzinie 15.00. Bodzentyn, Rynek Górny

Wywiad z Grupą "Alebabki"

Grupa „Alebabki” już od ponad dwóch lat prężnie działa na terenie gminy Bodzentyn. Członkinie tej grupy organizują warsztaty i szkolenia. Pamiętają także o najmłodszych i zachęcają do wspólnego działania. „Warsztaty Tkackie” organizowane przez Stowarzyszenie „Strefa Wokół Łysej Góry” już 27 sierpnia na Rynku Górnym w Bodzentynie, start godz.15:00. Z tej okazji prezentujemy Państwu wywiad z Beatą Syzdół z grupy „Alebabki” i przy okazji serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym nowatorskim wydarzeniu.

Zobacz również