Aktualności

Aktywne Świętokrzyskie w Bodzentynie!

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/events/644985105838389/permalink/648662052137361/

Formularz informacji monitorującej z realizacji biznesplanu/informacji po realizacji operacji

Uprzejmie informujemy, że ARiMR opublikowała formularz informacji monitorującej z realizacji biznesplanu / informacji po realizacji operacji (IMRB/ IPRO) dla operacji realizowanych w ramach podziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Eliminacje do XLII Buskich Spotkań z Folklorem

Jak co roku zespoły ludowe z naszej gminy brały udział w eliminacjach do XLII Buskich Spotkań z Folklorem, które odbywały się w Ciekotach w pierwszym dniu maja. Jak co roku poziom artystyczny był bardzo wysoki i ilość wykonawców znacząca.

Harcerze z Bodzentyna na Podium!!!!

W piątek 27 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Masłowie odbył się Harcerski Turniej Sportowy. Przeznaczony on był dla wszystkich harcerzy z powiatu kieleckiego. Głównym celem turnieju było zachęcenie do aktywnego uczestnictwa w zajęciach sportowych, popularyzacja mody na czynny wypoczynek i wyłonienie najbardziej sprawnych drużyn harcerskich, ale przede wszystkim wspólna zabawa w miłym towarzystwie.

Charytatywny Koncert dla Piotra Mikulki

W czwartek 03.05.2018 r. z inicjatywy Burmistrza miasta i Gminy Bodzentyn, Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Leśnej odbył się wyjątkowy koncert charytatywny „Dla Piotra Mikulki”.
Piotr jest młodym człowiekiem, który porusza się na wózku inwalidzkim od dziewiątego roku
życia. Od tego momentu jego najbliżsi, przyjaciele, znajomi, sąsiedzi, wszyscy ludzie o otwartych sercach wspierają go, aby zebrać odpowiednią kwotę na bardzo kosztowna rehabilitację.
W tym roku pomoc dla Piotra zorganizowana została na placu przy Szkole Podstawowej w Leśnej Starej Wsi.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bodzentynie

Jak co roku zarówno w naszym mieście jak i w całym kraju obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja. Tegoroczne uroczystości w Bodzentynie rozpoczęły się przed południem na Rynku Górnym, gdzie zebrały się poczty sztandarowe, które następnie udały się na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.

Kolejne złoto zawodników ULKS GULIWER

Na Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Młodzików w zapasach w stylu wolnym oraz w zapasach kobiet, który odbył się w Siedlcach w dniach 4-5.05.2018r., zawodnicy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego GULIWER wywalczyli cztery medale.

Program uroczystosci 3 Maja w Bodzentynie

Zapraszamy do licytacji!

Serdecznie zapraszamy w imieniu wszystkich organizatorów do wzięcia udziału w licytacji na rzecz Piotra Mikulki, która odbędzie się już 3 maja na placu przy Szkole Podstawowej w Leśnej. Poniżej zamieszczamy wybrane przedmioty, które trafią na licytację. Start licytacji o godzinie 15.00

Nauka gry na akordeonie w MGCKiT w Bodzentynie!

W środę, w Miejsko - Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie odbywają się lekcje gry na akordeonie. Gratulujemy uczestnikom zaangażowania oraz ciężkiej pracy.

Kalendarz

2018-03-24

I Otwarty Turniej Gór Świętokrzyskich!

To już w przyszły weekend! I Otwarty Turniej Gór Świętokrzyskich Młodziczek i Młodzików oraz Dzieci w zapasach w stylu wolnym. Serdecznie zapraszamy!
2018-03-24

Droga do odzyskania niepodległości - zapraszamy na projekcję filmu "WILK"

Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu "WILK" w najbliższą niedzielę do MGCKiT w Bodzentynie. Start o godz. 17.00!