Aktualności

Odbiór nagród za udział w konkursie plastycznym

Od dziś trwa odbiór nagród za udział w konkursie plastycznym „Moje Wymarzone Wakacje”. Nagrody odbierane są indywidualnie z powodu Koronowirusa.

Tkackie wędrówki - Ścieżka edukacyjna Tkaczki

Przedstawiamy ofertę edukacyjno - turystyczną z jakiej Państwo możecie skorzystać, zwiedzając Góry Świętokrzyskie. Jest to niepowtarzalny szlak edukacyjny przedstawiający dawne zwyczaje, czynności wykonywane na wsi.

Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego

W Konkursie Plastycznym „Moje wymarzone Wakacje” wzięło udział 10 wykonawców. Po dokonaniu oceny 10 prac, które wpłynęły komisja postanowiła przyznać nagrody główne, zgodnie z regulaminem następującym osobom:

1 czerwiec 1943

Data ta mocno wpisała się w pamięć mieszkańców Bodzentyna. W tym dniu o świcie niemieccy okupanci pod dowództwem ppor. Alberta Schustera dokonali brutalnego mordu na 39 mieszkańcach Bodzentyna.

Pomoc dla Marcina Lisowskiego

Mieszkaniec Gminy Bodzentyn uległ bardzo poważnemu wypadkowi i potrzebuje naszej pomocy. W celu wsparcia Pana Marcina Lisowskiego dobrowolnych wpłat dokonywać można na stronie:

https://www.siepomaga.pl/marcin-lisowski

Legendarna postać grasująca po świętokrzyskich szlakach.

Zapraszamy wszystkich miłośników pieszych i rowerowych wędrówek do przepięknej Puszczy Jodłowej.

Ogłoszenie o naborze nr 1/2020 wniosków o przyznanie pomocy na operacje w ramach: Przedsięwzięcia I.I.4

Ogłoszenie o naborze nr 1/2020 wniosków o przyznanie pomocy na operacje w ramach: Przedsięwzięcia I.I.4 Budowa, przebudowa ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej.

Szlak tematyczny Góry z Natury w mediach ogólnopolskich

W bieżącym roku wyraźnie wzrasta zainteresowanie ofertą turystyczną na terenie Polski. Liczne Podmioty agroturystyczne i hotelarskie prześcigają się aby przyciągnąć turystów i nadrobić straty spowodowane koronawirusem. Media wyszukują ciekawych ofert i propozycji turystycznych. Tym razem media regionalne i ogólnopolskie zwróciły uwagę na szlak tematyczny Góry z Natury.

Uroczystości Wykusowe 2020

Kolejne podium Natalii Pepaś

Ćwicząca w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie Natalia Pepaś reprezentująca naszą jednostkę zdobyła trzecie miejsce w Kategoria Soliści – placówki kultury 17+ lat w Harcerskiej Wiosny Kulturalnej On-Line 2020!Dziękujemy za tak wspaniałe reprezentowanie naszej jednostki i uzyskany wynik przy dużej konkurencji w tym konkursie.

Kalendarz

2020-02-08

Bal karnawałowy dla najmłodszych.

Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Bodzentynie zapraszają wszystkie dzieci na „Bal karnawałowy dla najmłodszych”, który odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bodzentynie, Rynek Górny 11, już w najbliższą sobotę 8 lutego w godzinach 10:00 - 12:00.
Tego dnia czeka na najmłodszych moc wrażeń, karnawałowe zabawy i zwariowane potańcówki do utraty tchu! Zachęcamy więc dzieci do przebrania się za swojego ulubionego bohatera, księżniczkę, strażaka itp. Koniecznie należy zabrać ze sobą także dobry humor.

Zobacz również