Aktualności

Bezpłatny transport dla osób chcących oddać krew....

Jeśli nie masz własnego transportu, a chcesz oddać krew dla Angeliki, możesz zapisać się na bezpłatny transport na wyjazd do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Kielcach, które odbędzie się 22 maja 2019 r. o godzinie 9:00.

Zapisy trwają do poniedziałku (20 maja) do godziny 21:00

pod numerami telefonu: 790 878 241, 660 037 882, 693 690 333.

Trzecie miejsce dla Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie

Harcerska Wiosna Kulturalna to wojewódzkie przeglądy wokalistów, zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. Wydarzenie organizowane jest przez Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecką im. Stefana Żeromskiego oraz Dom Kultury "Białogon" w Kielcach.

Majowy Festiwal Wokalno-Instrumentalny "Gramy dla Bożej Mamy"

Zapraszamy na najpiękniejsze pieśni sakralne, arie oratoryjno - kantatowe oraz modlitewne arie operowe z polskiego i światowego repertuaru.

84 rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego

Józef Piłsudski – urodził się w 1867 roku w Żułowie pod Wilnem, polityk, polski działacz niepodległościowy, naczelnik państwa polskiego, Pierwszy Marszałek Polski, naczelny wódz Armii Polskie, premier Polski. Podczas I wojny światowej organizował polskie oddziały zbrojne. Od 1920 roku pełnił funkcję marszałka Polski. 12 maja 1935 roku Józef Piłsudski zmarł na raka. Trumna z jego doczesnymi szczątkami spoczywa na Wawelu.

Spotkanie z KULTURĄ

Z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich w dniu 25.04.2019 r. uczniowie klas siódmych i ósmych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bodzentynie wysłuchali prelekcji pana Marcina Sikorksiego dyrektora Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie na temat: Rozwój kultury w naszej gminie.

Dzień Bibliotekarza

Zapraszamy na XIV Jarmark Świętokrzyski

Jawor - u źródeł kultury 2019

Jawor – u źródeł kultury 2019, Radio Kielce, zgłoszenia propozycji do 17 maja

Polskie Radio Kielce ogłasza kolejną edycję konkursu „Jawor – u źródeł kultury”. Jego celem jest promocja kultury ludowej regionu oraz uhonorowanie twórców, artystów i wykonawców, którzy przyczyniają się do wzbogacania naszego dziedzictwa, budują tożsamość regionu i pielęgnują tradycje.

Dotacje dla kół gospodyń wiejskich

Koła gospodyń wiejskich (KGW), które złożyły wniosek o wpis do rejestru u Pełnomocnika do Spraw Kół Gospodyń Wiejskich w Powiatowym Biurze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mogą uzyskać dotacje w wysokości od 3.000 do 5.000 złotych. Warunkiem niezbędnym do uzyskania dofinansowania jest założenie rachunku KGW w wybranym banku oraz ewentualne rozliczenie dotacji przyznanej w poprzednim roku.

Zapraszamy na Rajd Nordic Walking

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Rajdzie Nordic Walking Inaugurującym projekt współpracy "Marsz po zdrowie" realizowany w partnerstwie 8 Lokalnych Grup Działania: LGD „Dorzecze Bobrzy”, LGD „Nad Czarną i Pilicą”, LGD „Powiatu Opatowskiego”, LGD „Razem Na Piaskowcu”, LGD „Region Włoszczowski”, LGD „U Źródeł”, LGD „Wokół Łysej Góry”, LGD „Ziemi Sandomierskiej”. Organizatorem rajdu jest LGD "Region Włoszczowski".

Kalendarz

2019-03-23

II Otwarty Turniej Gór Świętokrzyskich

Zapraszamy na ogólnopolskie wydarzenie w naszej gminie, które odbędzie się na terenie sali sportowej Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego". Zaczynamy o 10.45. Zapraszamy.
2019-01-14

IV Maraton Pieszy Przedwiośnie – 76km

IV Maraton Pieszy Przedwiośnie – zapisy o godzinie 20:00 - 14.01.2019r.