XVIII Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych i Solistów w Chmielniku

W dniu 6 sierpnia 2017r odbył się XVIII Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych i Solistów w Chmielniku. Gminę Bodzentyn, jak co roku, reprezentowało wielu wykonawców. Byli to soliści – Wiktoria Michta, Marzena Matysek, Szczepan Królikowski, Marian Przeździecki, Edward Kaleta oraz zespoły - Zespół Pieśni i Tańca Leśnianie, Zespół Folklorystyczny Wilkowianie, Zespół Pieśni i Tańca Furmani oraz Zespół Śpiewaczy Miejska Góra. Wczorajszy dzień należy uznać za bardzo udany  dla artystów ludowych z naszej gminy.

XVIII Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych i Solistów w kategorii solistów wygrał Szczepan Królikowski ze Wzdołu, trzecie miejsce zajął Edward Kaleta z zespołu Furmani, a Zespół Pieśni i Tańca "Leśnianie" w swojej kategorii był drugi.

Gratulujemy wszystkim wykonawcom i dziękujemy za trud i wysiłek wkładany w rozwój kultury ludowej Gminy Bodzentyn.

Kalendarz

2017-09-10

Festyn "Powitanie Roku Szkolnego" 2017

Serdecznie zapraszamy na Festyn "Powitanie Roku Szkolnego"
10 września 2017 o godzinie 15.00. Bodzentyn, Rynek Górny

Wywiad z Grupą "Alebabki"

Grupa „Alebabki” już od ponad dwóch lat prężnie działa na terenie gminy Bodzentyn. Członkinie tej grupy organizują warsztaty i szkolenia. Pamiętają także o najmłodszych i zachęcają do wspólnego działania. „Warsztaty Tkackie” organizowane przez Stowarzyszenie „Strefa Wokół Łysej Góry” już 27 sierpnia na Rynku Górnym w Bodzentynie, start godz.15:00. Z tej okazji prezentujemy Państwu wywiad z Beatą Syzdół z grupy „Alebabki” i przy okazji serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym nowatorskim wydarzeniu.

Zobacz również