„Wykus – historia i teraźniejszość”

Dnia 16.X.2017r. odbył się I Rajd harcerski - „Wykus – historia i teraźniejszość”. Uczestniczyło w nim ponad 80 harcerzy i zuchów
z Województwa Świętokrzyskiego.

Harcerze poznali piękno Regionu Gór Świętokrzyskich, wymienili się doświadczeniami z innymi drużynami harcerskimi, nabyli nowych umiejętności tj. korzystanie z kompasu, budowanie bezpiecznych ognisk oraz zasad wędrowania na terenach leśnych. Harcerze i zuchy zostali także zapoznani z historią Wykusu. Na zakończenie organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników Rajdu na kiełbaskę z ogniska i słodki poczęstunek. Najbardziej aktywni uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.

Zdjęcia

Kalendarz

2017-09-10

Festyn "Powitanie Roku Szkolnego" 2017

Serdecznie zapraszamy na Festyn "Powitanie Roku Szkolnego"
10 września 2017 o godzinie 15.00. Bodzentyn, Rynek Górny

Wywiad z Grupą "Alebabki"

Grupa „Alebabki” już od ponad dwóch lat prężnie działa na terenie gminy Bodzentyn. Członkinie tej grupy organizują warsztaty i szkolenia. Pamiętają także o najmłodszych i zachęcają do wspólnego działania. „Warsztaty Tkackie” organizowane przez Stowarzyszenie „Strefa Wokół Łysej Góry” już 27 sierpnia na Rynku Górnym w Bodzentynie, start godz.15:00. Z tej okazji prezentujemy Państwu wywiad z Beatą Syzdół z grupy „Alebabki” i przy okazji serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym nowatorskim wydarzeniu.