Wolontariat

Przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki (MGCKiT) młodzież angażuje się w działania gminy Bodzentyn. Liczymy, że w naszej gminie są osoby chętne pomóc w naszych działaniach.

Jeśli masz trochę wolnego czasu, lubisz pomagać innym, albo lubisz organizować różne eventy, to zapraszamy Cię do wolontariatu.

A może chcesz nauczyć się czegoś nowego lub zdobyć cenne doświadczenie w różnych dziedzinach to również przyjdź do nas i zostań wolontariuszem.


Kto może być wolontariuszem?

Każdy kto ma zapał i ochotę! Pracownicy, emeryci, bezrobotni, studenci, uczniowie – innymi słowy wszyscy, bez względu na wiek.

Osoby, które nie ukończyły 18 lat, mogą być wolontariuszami pod warunkiem, że wyrażą na to zgodę ich rodzice lub opiekunowie.

Osoby bezrobotne nie utracą statusu bezrobotnego i nie stracą prawa do zasiłku.

Wolontariuszem może być każdy, kto dobrowolnie i za darmo chce pracować na rzecz innych.

 

Czym wolontariusze mogą się zajmować?

Możliwości jest wiele. Od zbierania pieniędzy na słuszny cel (np. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, albo na renowację zabytków), po organizowanie zajęć w MGCKiT, pomoc przy organizowaniu imprez, robienie zdjęć, pomoc przy promowaniu różnych działań, a także pomaganie ubogim poprzez np. zbiórkę żywności, ubrań, robienie paczek (np. Szlachetna Paczka) i wiele innych!

Każdy wolontariusz objęty jest ubezpieczeniem od nieszczęśliwych wypadków (NNW)

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego działania. Razem możemy więcej!


Dokumenty do pobrania:

Kalendarz

2020-01-19

Koncert kolęd i pastorałek w Bodzentynie

Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w Bodzentynie w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Bodzentynie
Program:
10.00 - Msza Święta w Kościele Parafialnym w Bodzentynie
11.00 - Koncert kolęd i pastorałek

Apel o zbiórkę krwi

Zwracamy się z gorącym apelem do mieszkańców naszej gminy i wszystkich chętnych o oddawanie krwi dla Pauliny Bernatek która 14 października uległa groźnemu wypadkowi.

Zobacz również