Wolontariat

Przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki (MGCKiT) młodzież angażuje się w działania gminy Bodzentyn. Liczymy, że w naszej gminie są osoby chętne pomóc w naszych działaniach.

Jeśli masz trochę wolnego czasu, lubisz pomagać innym, albo lubisz organizować różne eventy, to zapraszamy Cię do wolontariatu.

A może chcesz nauczyć się czegoś nowego lub zdobyć cenne doświadczenie w różnych dziedzinach to również przyjdź do nas i zostań wolontariuszem.


Kto może być wolontariuszem?

Każdy kto ma zapał i ochotę! Pracownicy, emeryci, bezrobotni, studenci, uczniowie – innymi słowy wszyscy, bez względu na wiek.

Osoby, które nie ukończyły 18 lat, mogą być wolontariuszami pod warunkiem, że wyrażą na to zgodę ich rodzice lub opiekunowie.

Osoby bezrobotne nie utracą statusu bezrobotnego i nie stracą prawa do zasiłku.

Wolontariuszem może być każdy, kto dobrowolnie i za darmo chce pracować na rzecz innych.

 

Czym wolontariusze mogą się zajmować?

Możliwości jest wiele. Od zbierania pieniędzy na słuszny cel (np. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, albo na renowację zabytków), po organizowanie zajęć w MGCKiT, pomoc przy organizowaniu imprez, robienie zdjęć, pomoc przy promowaniu różnych działań, a także pomaganie ubogim poprzez np. zbiórkę żywności, ubrań, robienie paczek (np. Szlachetna Paczka) i wiele innych!

Każdy wolontariusz objęty jest ubezpieczeniem od nieszczęśliwych wypadków (NNW)

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego działania. Razem możemy więcej!


Dokumenty do pobrania:

Kalendarz

2021-11-27

Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy!

Serdecznie zapraszamy na uroczystość związaną z odsłonięciem tablicy upamiętniającej płk. Jana Piwnika "Ponurego" i mjr. Eugeniusza Kaszyńskiego "Nurta".
2021-11-21

Cecyliada 2021!

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę!

Zobacz również