Wolontariat

Przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki (MGCKiT) młodzież angażuje się w działania gminy Bodzentyn. Liczymy, że w naszej gminie są osoby chętne pomóc w naszych działaniach.

Jeśli masz trochę wolnego czasu, lubisz pomagać innym, albo lubisz organizować różne eventy, to zapraszamy Cię do wolontariatu.

A może chcesz nauczyć się czegoś nowego lub zdobyć cenne doświadczenie w różnych dziedzinach to również przyjdź do nas i zostań wolontariuszem.


Kto może być wolontariuszem?

Każdy kto ma zapał i ochotę! Pracownicy, emeryci, bezrobotni, studenci, uczniowie – innymi słowy wszyscy, bez względu na wiek.

Osoby, które nie ukończyły 18 lat, mogą być wolontariuszami pod warunkiem, że wyrażą na to zgodę ich rodzice lub opiekunowie.

Osoby bezrobotne nie utracą statusu bezrobotnego i nie stracą prawa do zasiłku.

Wolontariuszem może być każdy, kto dobrowolnie i za darmo chce pracować na rzecz innych.

 

Czym wolontariusze mogą się zajmować?

Możliwości jest wiele. Od zbierania pieniędzy na słuszny cel (np. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, albo na renowację zabytków), po organizowanie zajęć w MGCKiT, pomoc przy organizowaniu imprez, robienie zdjęć, pomoc przy promowaniu różnych działań, a także pomaganie ubogim poprzez np. zbiórkę żywności, ubrań, robienie paczek (np. Szlachetna Paczka) i wiele innych!

Każdy wolontariusz objęty jest ubezpieczeniem od nieszczęśliwych wypadków (NNW)

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego działania. Razem możemy więcej!


Dokumenty do pobrania:

Kalendarz

2020-02-08

Bal karnawałowy dla najmłodszych.

Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Bodzentynie zapraszają wszystkie dzieci na „Bal karnawałowy dla najmłodszych”, który odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bodzentynie, Rynek Górny 11, już w najbliższą sobotę 8 lutego w godzinach 10:00 - 12:00.
Tego dnia czeka na najmłodszych moc wrażeń, karnawałowe zabawy i zwariowane potańcówki do utraty tchu! Zachęcamy więc dzieci do przebrania się za swojego ulubionego bohatera, księżniczkę, strażaka itp. Koniecznie należy zabrać ze sobą także dobry humor.

Zobacz również