Uroczyste Powitanie Roku Szkolnego

Jak co roku, na Rynku Górnym w Bodzentynie, uroczyście powitaliśmy rok szkolny. Organizatorzy czyli Samorząd Miasta i Gminy Bodzentyn, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Uczniowski Ludowy Klub Sportowy GULIWER zadbali o to, aby każdy znalazł coś dla siebie. Po uroczystym otwarciu przez burmistrza Dariusza Skibę i dyrektora Marcina Sikorskiego zwolennicy gier i zabaw mieli do dyspozycji wiele możliwości rywalizacji w różnych konkurencjach i sprawdzenia swoich umiejętności.

Jak co roku, na Rynku Górnym w Bodzentynie,  uroczyście powitaliśmy rok szkolny.  Organizatorzy czyli Samorząd Miasta i Gminy Bodzentyn, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Uczniowski Ludowy Klub Sportowy GULIWER zadbali o to, aby każdy znalazł coś dla siebie. Po uroczystym otwarciu przez burmistrza Dariusza Skibę i dyrektora Marcina Sikorskiego zwolennicy gier i zabaw mieli do dyspozycji wiele możliwości rywalizacji w różnych konkurencjach i sprawdzenia swoich umiejętności. Miłośnicy zjeżdżalni nie mogli narzekać na nudę. Ustawiona kilkumetrowa zjeżdżalnia  dawała wiele możliwości zjeżdżania dla wszystkich śmiałków, a mniejsze dzieci korzystały z urządzeń przystosowanych tylko dla nich. Wyjątkową atrakcję przygotowali członkowie ULKS GULIWER, którzy zaprezentowali ciekawą dyscyplinę sportu jaką są zapasy. Można było podziwiać młodych sportowców, ale również samemu spróbować swoich sił na ogromnej macie.  Każdy kto wziął udział w pokazach otrzymał od Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusza Skiby, Dyrektora MGCKiT Marcina Sikorskiego, radnego Jana Zygadlewicza oraz Leszka Wnętrzaka, Kierownika Oddziału Kultury Fizycznej i Turystyki Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, pamiątkowe puchary oraz medale. Panowie, którzy obdarowywali zapaśników również zostali obdarowani pamiątkowymi grawerami za wspieranie rozwoju zapasów w Gminie Bodzentyn. Kolejne godziny upływały pod znakiem dobrej zabawy, do której włączali się również rodzice i opiekunowie naszych milusińskich. Organizatorzy zadbali również o to, aby dzieci miały dużo energii do zabawy, częstowali ich słodkościami i pożywnymi napojami. Pamiątką z imprezy będą magnetyczne odblaski, które na pewno przydadzą się naszym pociechom w drodze ze szkoły i nie tylko.
Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i udział w imprezie,  a ULKS Guliwer zaprasza wszystkich chętnych do szkółki zapaśniczej w Bodzentynie. Zajęcia będą odbywały się dwa razy w tygodniu w czwartki i piątki między 18:00 a 20:00 w budynku gimnazjum przy ulicy Wolności. Jesteśmy przekonani, że tak rozpoczęty rok szkolny upłynie radośnie, a my spotkamy się na kolejnym wydarzeniu kulturalnym.

Zdjęcia

Kalendarz

2018-03-24

I Otwarty Turniej Gór Świętokrzyskich!

To już w przyszły weekend! I Otwarty Turniej Gór Świętokrzyskich Młodziczek i Młodzików oraz Dzieci w zapasach w stylu wolnym. Serdecznie zapraszamy!
2018-03-24

Droga do odzyskania niepodległości - zapraszamy na projekcję filmu "WILK"

Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu "WILK" w najbliższą niedzielę do MGCKiT w Bodzentynie. Start o godz. 17.00!

Zobacz również