„The Last Frontier. Wyprawa życia na Alaskę”

Dnia 26.09.2017r. w sali Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie odbyła się prelekcja na temat wyprawy na Alaskę, która została poprowadzona przez podróżnika Sebastiana Bielaka.

Prelekcja trwała ok. 90 minut, składała się z 90-100 slajdów (350-400 zdjęć) i została podzielona tematycznie na dwie części: pierwsza prezentowała położony na południu Alaski Półwysep Kenai, jego górskie i polodowcowe krajobrazy oraz tutejszą florę i faunę, miasteczka, problemy ekologiczne z jakimi borykają się Alaskańczycy, a także wolontariat i funkcjonowanie parku Kenai. Druga część prezentacji poświęcona była Dolinie Jukonu położonej w głębi kontynentalnej Alaski. Prezentowała ona krajobrazy i ekosystemy charakterystyczne dla rozległej doliny największej rzeki Alaski, wspominała o gorączce złota z Klondike oraz przybliżyła codzienne życie ludzi zamieszkujących obrzeża Dalekiej Północy. 

Zdjęcia

Kalendarz

2018-03-24

I Otwarty Turniej Gór Świętokrzyskich!

To już w przyszły weekend! I Otwarty Turniej Gór Świętokrzyskich Młodziczek i Młodzików oraz Dzieci w zapasach w stylu wolnym. Serdecznie zapraszamy!
2018-03-24

Droga do odzyskania niepodległości - zapraszamy na projekcję filmu "WILK"

Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu "WILK" w najbliższą niedzielę do MGCKiT w Bodzentynie. Start o godz. 17.00!

Zobacz również