„The Last Frontier. Wyprawa życia na Alaskę”

Dnia 26.09.2017r. w sali Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie odbyła się prelekcja na temat wyprawy na Alaskę, która została poprowadzona przez podróżnika Sebastiana Bielaka.

Prelekcja trwała ok. 90 minut, składała się z 90-100 slajdów (350-400 zdjęć) i została podzielona tematycznie na dwie części: pierwsza prezentowała położony na południu Alaski Półwysep Kenai, jego górskie i polodowcowe krajobrazy oraz tutejszą florę i faunę, miasteczka, problemy ekologiczne z jakimi borykają się Alaskańczycy, a także wolontariat i funkcjonowanie parku Kenai. Druga część prezentacji poświęcona była Dolinie Jukonu położonej w głębi kontynentalnej Alaski. Prezentowała ona krajobrazy i ekosystemy charakterystyczne dla rozległej doliny największej rzeki Alaski, wspominała o gorączce złota z Klondike oraz przybliżyła codzienne życie ludzi zamieszkujących obrzeża Dalekiej Północy. 

Zdjęcia

Kalendarz

2017-09-10

Festyn "Powitanie Roku Szkolnego" 2017

Serdecznie zapraszamy na Festyn "Powitanie Roku Szkolnego"
10 września 2017 o godzinie 15.00. Bodzentyn, Rynek Górny

Wywiad z Grupą "Alebabki"

Grupa „Alebabki” już od ponad dwóch lat prężnie działa na terenie gminy Bodzentyn. Członkinie tej grupy organizują warsztaty i szkolenia. Pamiętają także o najmłodszych i zachęcają do wspólnego działania. „Warsztaty Tkackie” organizowane przez Stowarzyszenie „Strefa Wokół Łysej Góry” już 27 sierpnia na Rynku Górnym w Bodzentynie, start godz.15:00. Z tej okazji prezentujemy Państwu wywiad z Beatą Syzdół z grupy „Alebabki” i przy okazji serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym nowatorskim wydarzeniu.

Zobacz również