"Świąteczna Paczka" Charytatywna akcja Harcerzy

Już od 3 lat harcerze z gminy Bodzentyn działający przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie organizują świąteczną zbiórkę żywności dla osób najbardziej potrzebujących. W tym roku również naszym celem było zebranie jak największej ilości żywności i przekazanie jej konkretnym rodzinom.
Na hasło POMOC wszyscy harcerze z Bodzentyna, Wzdołu, Psar, Sieradowic oraz Świętej Katarzyny, „jak jeden mąż” zmobilizowali swoje siły, przekazując bardzo dużo artykułów spożywczych, przemysłowych i chemicznych.

Do akcji świątecznej paczki włączyły się także markety spożywcze. Dzięki uprzejmości kierowników sklepów LEWIATAN i ROBERT  wszyscy mieszkańcy naszej gminy mogli również wspomóc potrzebujących, wkładając produkty do wyznaczonych koszyków. Zbiórka żywności przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. W tym tak trudnym dla wszystkich roku, pomogliśmy zorganizować godne święta aż 6 rodzinom z naszej gminy. Z pewnością nie była to nasza ostatnia akcja. Mamy wielką nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze szerzej otworzycie Państwo swoje serca, przez co  artykułów będzie więcej i tym samym jeszcze więcej rodzin spędzi godnie te rodzinne święta.
Równocześnie ze zbiórką żywności  zorganizowaliśmy także zbiórkę artykułów dla zwierząt: karmy (ok. 200 kg), kocy i mat sensorycznych (wykonywanych własnoręcznie przez harcerzy), które przekazaliśmy do schroniska dla zwierząt w Dyminach.
Wielkie podziękowania dla Stowarzyszenia Champion Dog, Państwu S.D Gawłowicz i wszystkim osobom, którym nie jest obojętny los skrzywdzonych zwierząt,  za włączenie się w naszą akcję.

Misją harcerstwa jest niesienie pomocy bliźnim, kształtowanie postaw i charakterów młodych ludzi. Włączając się w akcje charytatywne uczymy ich empatii i wrażliwości na otaczający  świat.
Nasi harcerze są  takimi osobami: życzliwymi, uczynnymi, na których zawsze można polegać czego dowodem jest tegoroczna akcja świątecznej zbiórki.
Jako instruktorzy, jesteśmy dumni, że mamy takie osoby w swoich szeregach.
Dziękujemy raz jeszcze  wszystkim, którzy zaangażowali się w naszą świąteczną zbiórkę żywności, dziękujemy za Wasze wielkie serca i  życzliwość .

Życzymy wszystkim Państwu
Szczęśliwego Nowego Roku
Z harcerskim pozdrowieniem
CZUWAJ!

Zdjęcia

Kalendarz

III NOCNY BIEG I MARSZ W WILKOWIE

Nocny Bieg w Wilkowie odbędzie się w dniu 25 września 2020 roku, godz. 19:00. Dystans biegu – 14,7km – Marsz z Kijami – 10,5km.
To kolejny Nocny Bieg w ramach 3 Nocnego Maratonu Wokół Świętokrzyskich Zalewów Wodnych.

Zobacz również