Spotkanie opłatkowe Stowarzyszeń

W dniu 19 grudnia Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie gościło przedstawicieli stowarzyszeń działających na terenie gminy Bodzentyn na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym zorganizowanym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bodzentynie.

Na spotkanie przybyli członkowie, zarówno stowarzyszeń działających na niwie kulturalnej, jak również klubów sportowych oraz  innych grup formalnych i nieformalnych.  Wszystkich zebranych powitał dyrektor MGCKiT Marcin Sikorski, a następnie burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, który złożył wszystkim zebranym serdeczne życzenia świąteczno-noworoczne. Jako, że w tym dniu przypadały imieniny Dariusza, wszyscy zgromadzeni odśpiewali tradycyjne 100 lat – burmistrzowi Bodzentyna. Po  podzieleniu się opłatkiem i mocy gorących życzeń przyszedł czas na śpiewanie pieśni adwentowych oraz  kolęd i pastorałek. Wszystkie zespoły folklorystyczne zaprezentowały się z jak najlepszej strony, pokazując swój kunszt artystyczny. Następnie czas umilała Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP w Bodzentynie, pod batutą Kazimierza Podrazy, grając  znane i mniej znane wersje kolęd i pastorałek. Do wspólnego śpiewania przy choince na Dolnym Rynku zaproponowanego przez Burmistrza Dariusza Skibę  nie trzeba było nikogo namawiać, gdyż świąteczna atmosfera zapanowała na dobre, a echo kolędowania roznosiło się po Bodzentynie. Spotkanie przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze. Dzięki spotkaniu, członkowie stowarzyszeń mieli okazję mile spędzić czas oraz powspominać rok pełen sukcesów. Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniach dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bodzentynie. Życzymy wszystkim zdrowia i spędzenia Świąt w rodzinnej atmosferze, ciesząc się z Bożego Narodzenia.

Zdjęcia

Kalendarz

2018-09-09

Zapraszamy na konkurs kulinarny I Bodzentyńskie Smaki Golonki

Samorząd Miasta i Gminy w Bodzentynie oraz Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie zapraszają na konkurs kulinarny I Bodzentyńskie Smaki Golonki

Zakończenie wakacji na sportowo

Zapraszamy rodziny z dziećmi do wspólnej zabawy na placu przy ruinach Pałacu Biskupów Krakowskich.
Zapewniamy dobrą zabawę w rodzinnych drużynach."
2018-09-28

Zapraszamy na NOCNY BIEG w WILKOWIE 2018 (Gmina Bodzentyn)

Zapraszamy wszystkich nocnych amatorów biegania na bieg wokół Zalewu w Wilkowie.

Zobacz również