Spotkanie opłatkowe Stowarzyszeń

W dniu 19 grudnia Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie gościło przedstawicieli stowarzyszeń działających na terenie gminy Bodzentyn na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym zorganizowanym w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bodzentynie.

Na spotkanie przybyli członkowie, zarówno stowarzyszeń działających na niwie kulturalnej, jak również klubów sportowych oraz  innych grup formalnych i nieformalnych.  Wszystkich zebranych powitał dyrektor MGCKiT Marcin Sikorski, a następnie burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, który złożył wszystkim zebranym serdeczne życzenia świąteczno-noworoczne. Jako, że w tym dniu przypadały imieniny Dariusza, wszyscy zgromadzeni odśpiewali tradycyjne 100 lat – burmistrzowi Bodzentyna. Po  podzieleniu się opłatkiem i mocy gorących życzeń przyszedł czas na śpiewanie pieśni adwentowych oraz  kolęd i pastorałek. Wszystkie zespoły folklorystyczne zaprezentowały się z jak najlepszej strony, pokazując swój kunszt artystyczny. Następnie czas umilała Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP w Bodzentynie, pod batutą Kazimierza Podrazy, grając  znane i mniej znane wersje kolęd i pastorałek. Do wspólnego śpiewania przy choince na Dolnym Rynku zaproponowanego przez Burmistrza Dariusza Skibę  nie trzeba było nikogo namawiać, gdyż świąteczna atmosfera zapanowała na dobre, a echo kolędowania roznosiło się po Bodzentynie. Spotkanie przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze. Dzięki spotkaniu, członkowie stowarzyszeń mieli okazję mile spędzić czas oraz powspominać rok pełen sukcesów. Serdecznie dziękujemy za pomoc w przygotowaniach dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bodzentynie. Życzymy wszystkim zdrowia i spędzenia Świąt w rodzinnej atmosferze, ciesząc się z Bożego Narodzenia.

Zdjęcia

Kalendarz

2017-09-10

Festyn "Powitanie Roku Szkolnego" 2017

Serdecznie zapraszamy na Festyn "Powitanie Roku Szkolnego"
10 września 2017 o godzinie 15.00. Bodzentyn, Rynek Górny

Wywiad z Grupą "Alebabki"

Grupa „Alebabki” już od ponad dwóch lat prężnie działa na terenie gminy Bodzentyn. Członkinie tej grupy organizują warsztaty i szkolenia. Pamiętają także o najmłodszych i zachęcają do wspólnego działania. „Warsztaty Tkackie” organizowane przez Stowarzyszenie „Strefa Wokół Łysej Góry” już 27 sierpnia na Rynku Górnym w Bodzentynie, start godz.15:00. Z tej okazji prezentujemy Państwu wywiad z Beatą Syzdół z grupy „Alebabki” i przy okazji serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym nowatorskim wydarzeniu.

Zobacz również