Relacja dot. I Biegu Wilkołaka

I Nocny Bieg odbył się 29 września nad zalewem w Wilkowie. To pierwsza tego rodzaju wydarzenie w regionie mające na celu promocję sportu i naszej gminy. Imprezę rozpoczęto o godzinie 19:00 rozgrzewką dla najmłodszych uczestników, poprowadzoną przez Magdalenę Tusień-Kuzkę. We wszystkich biegach wzięło udział przeszło 150 zawodników przybyłych do Wilkowa z całej Polski. Wszyscy uczestnicy mogli startować w biegach na 10 km, marszu Nordic-Walking a najmłodsi w biegu dla dzieci.

Uczestnicy Biegu na 10 km mieli za zadanie przebiec 5 okrążeń wokół zalewu rozświetlonego pochodniami. Wszyscy startowali w 12 kategoriach w tym w kategorii mieszkańców gminy Bodzentyn. Tuż po starcie biegaczy, swój dystans rozpoczęli pokonywać zgromadzeni miłośnicy Nordic - Walking. Chęć rywalizacji oraz wspólnej zabawy towarzyszyła na twarzach zawodników niemal do północy. Oprócz wcześniej wręczonych pakietów startowych, na mecie każdy z zawodników dostał pamiątkowe medale, który osobiście wręczał Dyrektor Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie Marcin Sikorski. Po zakończonych zmaganiach najlepsi zawodnicy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez pomysłodawcę i współorganizatora biegu Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusza Skibę a zarazem uczestnika biegu na 10 km. Po zakończonej rywalizacji udano się na wspólne ognisko. W trakcie trwania biegu wszyscy biegacze i osoby im towarzyszące mogli odkrywać tajemnice nieba objaśniane wszystkim przez nauczyciela fizyki z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Bodzentynie Marcina Drabika.

Dziękujemy wszystkim sponsorom w tym Marszałkowi Województwa Świętokrzyskiego Adamowi Jarubasowi,  Pensjonatowi Łysica ze Świętej Katarzyny, Parkowi Miniatur w Krajnie oraz Przedsiębiorstwu Akamit Bodzentyn. Składamy również podziękowania na ręce licznie przybyłych wolontariuszy którzy przyczynili się do sprawnej realizacji tego wydarzenia.

Całość imprezy nagrywano dronem - filmik z tego wydarzenia opublikujemy już niebawem. 

Impreza ta rozpoczynała szereg działań mających na celu rozwój działań promocyjnych zdrowy styl życia, sport i turystykę w naszej gminie. Już teraz zapraszamy wszystkich do uprawiania sportu i udziału w kolejnych imprezach promujących go.  

 

Galeria 1

Galeria 2

Galeria 3

 

Relacje można zobaczyć na :

 
 

 

Zdjęcia

Kalendarz

2018-03-24

I Otwarty Turniej Gór Świętokrzyskich!

To już w przyszły weekend! I Otwarty Turniej Gór Świętokrzyskich Młodziczek i Młodzików oraz Dzieci w zapasach w stylu wolnym. Serdecznie zapraszamy!
2018-03-24

Droga do odzyskania niepodległości - zapraszamy na projekcję filmu "WILK"

Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu "WILK" w najbliższą niedzielę do MGCKiT w Bodzentynie. Start o godz. 17.00!

Zobacz również