Przyjaciele pszczół!

W ramach uzyskanego dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego odbyły się warsztaty pszczelarskie pt. „Czuwam! Zostanę Przyjacielem Pszczół”. Projekt miał na celu przybliżenie życia i pracy pszczół na rzecz człowieka i środowiska. W projekcie wzięli udział młodzi liderzy Związku Harcerstwa Polskiego działający w gminie Bodzentyn.

Podczas spotkania z pszczelarzami harcerze dowiedzieli się co to jest pożytek pszczeli, jakie są produkty pszczele, poznali sprzęt używany przez pszczelarzy, dowiedzieli się o wielkości rojów oraz strukturach pszczelich w ulach. Druhowie wykonali także świece z plastrów wosku pszczelego a także z przygotowanych elementów wykonali hoteliki dla pszczół murarek.

Uczestnicy projektu mieli również możliwość posmakować różnych gatunków miodu tj. miód spadziowy, akacjowy, wielokwiatowy czy lipowy.

Na zakończenie prelekcji i warsztatów wszyscy uczestnicy zadania publicznego otrzymali drobne upominki w postaci  kubków z nadrukiem pszczoły, słoiczek miodu, własnoręcznie wykonany hotelik oraz zestaw nasion kwiatów miododajnych, które harcerze zobowiązali się wysiać na wiosnę w swoich ogródkach.

Warsztaty pszczelarskie tak bardzo spodobały się harcerzom, że postanowili uczynić  prowadzących  panią Monikę i pana Stanisława honorowymi członkami drużyn harcerskich w gminie Bodzentyn, wręczając im chusty harcerskie w barwach naszych drużyn.

Teraz młodzi  druhowie zdobytą wiedzę przekażą na zbiórkach harcerskich swoim  młodszym kolegom i koleżankom.

CZUWAJ!!!

Zdjęcia

Kalendarz

2021-11-27

Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy!

Serdecznie zapraszamy na uroczystość związaną z odsłonięciem tablicy upamiętniającej płk. Jana Piwnika "Ponurego" i mjr. Eugeniusza Kaszyńskiego "Nurta".
2021-11-21

Cecyliada 2021!

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę!

Zobacz również