PODSUMOWANIE III EDYCJI PROJEKTU „ZIMOWE WYCZYNY Z BODZENTYŃSKIEJ DOLINY”

5 kwietnia 2018r. miało miejsce uroczyste podsumowanie projektu pn. „Zimowe wyczyny z bodzentyńskiej doliny- III edycja”. 30- osobowa grupa uczestników, wspólnie z rodzicami przybyła do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie, gdzie oprócz podziękowań za zaangażowanie w realizację przedsięwzięcia, nagrodzono uczestników zawodów narciarskich odbywających się w ramach projektu. Gospodarzem spotkania był dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie p. Marcin Sikorski, który wyraził słowa uznania dla dzieci i młodzieży zaangażowanej nie tylko w projekt dotyczący upowszechniania sportów zimowych, lecz również w inne zajęcia o charakterze sportowym i kulturalnym, odbywające się w Centrum. Następnie głos zabrała koordynator projektu p. Magdalena Tusień-Kuzka, która podkreśliła, że projekt już po raz trzeci realizowany jest przez Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Jodła” działający przy Powiatowym Zespole Szkół w Bodzentynie , a dofinansowanie na ten cel

W bieżącej edycji projektu rozszerzona została jego formuła. Uczestnicy wyróżniali się na stoku firmowymi kamizelkami projektowymi oraz mięli możliwość wzięcia udziału w profesjonalnych zawodach z narciarstwa zjazdowego, po których nastąpił poczęstunek w karczmie na stoku. Ponadto każdy uczestnik  zawodów otrzymał kask narciarski, a wszyscy beneficjenci projektu odebrali pamiątkowe dyplomy oraz kominy narciarskie, które mamy nadzieję, posłużą w kolejnej edycji „zimowych wyczynów…”. Z racji braku dobrych warunków atmosferycznych część zajęć odbyła się wg. programu alternatywnego, który zakładał m.in. zajęcia z gier i zabaw ruchowych oraz naukę podstaw obsługiwania się z bronią oraz strzelania. Trzeba przyznać, że zajęcia te wywołały wiele pozytywnych emocji wśród podopiecznych i jednocześnie pokazały bogate zaplecze sportowe miejscowej szkoły średniej.

Dziękujemy sponsorowi – właścicielom stoku narciarskiego „Baba Jaga” za wsparcie finansowe projektu oraz instytucjom partnerskim:
Miejsko-Gminnemu Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Fundacji Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND-SPORT za dołożenie wszelkich starań o jak najwyższy stopień realizacji założeń przedsięwzięcia mającego na celu upowszechnianie sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży z bodzentyńskich szkół.

Zdjęcia

Kalendarz

2019-01-14

IV Maraton Pieszy Przedwiośnie – 76km

IV Maraton Pieszy Przedwiośnie – zapisy o godzinie 20:00 - 14.01.2019r.
2018-12-11

Załóż Koło Gospodyń Wiejskich i uzyskaj dotację min. 3000 zł.

Zapraszamy na szkolenie organizowane przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie i Świętokrzyski Oddział Regionalny ARiMR w Kielcach z zakresu jak zarejestrować Koło Gospodyń Wiejskich aby otrzymać dotację.

Zobacz również