Podsumowanie działalności stowarzyszeń folklorystycznych i KGW z terenu gminy Bodzentyn w 2019 roku

W sobotnie popołudnie - 15 lutego 2020 r. odbyło się coroczne spotkanie członków stowarzyszeń folklorystycznych i Kół Gospodyń Wiejskich w Bodzentynie. W tym roku na spotkanie zostało zaproszonych 15 organizacji, które działają w dziedzinie folkloru i sztuki ludowej.

Po uroczystym przywitaniu gości przez burmistrza – Dariusza Skibę oraz dyrektora Marcina Sikorskiego, odbył się koncert- niespodzianka w wykonaniu zespołu Poznakowski Band. Lider zespołu to sławny „Trubadur” – Ryszard Poznakowski. Ponad godzinny koncert ze sławnymi przebojami zapadł głęboko w serca słuchaczy, którzy razem z muzykami śpiewali znane przeboje tj. Znamy się tylko z widzenia czy Mały Książe. Po tak dużej dozie klasycznej muzyki przyszedł czas na podziękowania dla zespołów, które wręczał włodarz gminy Bodzentyn. Na potwierdzenie wielu osiągnięć naszych stowarzyszeń – dyrektor MGCKiT w Bodzentynie Marcin Sikorski przedstawił prezentację mulitimedialną, w której przedstawił zgromadzonym  osiągnięcia i sukcesy stowarzyszeń  w minionym roku. Po krótkiej przerwie kawowej, uczestnicy spotkania mieli możliwość posłuchania kilku utworów w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP z Bodzentyna pod batutą Jerzego Łapińskiego. Zaprezentowane utwory tak się spodobały słuchaczom, że orkiestra bisowała dwa razy, a brawom nie było końca. W tak przyjaznej i miłej atmosferze upłynęło kolejne spotkanie stowarzyszeń.

 

Zdjęcia

Kalendarz

2020-02-08

Bal karnawałowy dla najmłodszych.

Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Bodzentynie zapraszają wszystkie dzieci na „Bal karnawałowy dla najmłodszych”, który odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bodzentynie, Rynek Górny 11, już w najbliższą sobotę 8 lutego w godzinach 10:00 - 12:00.
Tego dnia czeka na najmłodszych moc wrażeń, karnawałowe zabawy i zwariowane potańcówki do utraty tchu! Zachęcamy więc dzieci do przebrania się za swojego ulubionego bohatera, księżniczkę, strażaka itp. Koniecznie należy zabrać ze sobą także dobry humor.

Zobacz również