Podpisanie umowy pomiędzy WFOŚiGW w Kielcach a MGCKiT w Bodzentynie

W dniu 23 sierpnia 2017 roku została podpisana umowa dotyczącą dofinansowania materiałów edukacyjnych pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach a Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie.To kolejny projekt realizowany na terenie Gminy Bodzentyn mający na celu wspieranie działalności kulturowej i turystycznej.

Umowa dotyczy dofinansowania wydania dwóch przewodników i mapy turystycznej Gminy Bodzentyn i gmin ościennych. Wydawnictwa skierowane będą do dorosłych i młodzieży odwiedzających nasz region. Mapa turystyczna i przewodniki przeznaczone zostaną dla turystów. Publikacje te wzbogacą ofertę wydawniczą gminy oraz wskażą miejsca atrakcyjne turystycznie. Wskazanie w wydawnictwach miejsc cennych przyrodniczo pozwoli odpowiednio je chronić
i zachowywać, co zapewne przyczyni się do zwiększenia potencjału turystycznego naszego regionu. 

Kalendarz

2017-09-10

Festyn "Powitanie Roku Szkolnego" 2017

Serdecznie zapraszamy na Festyn "Powitanie Roku Szkolnego"
10 września 2017 o godzinie 15.00. Bodzentyn, Rynek Górny

Wywiad z Grupą "Alebabki"

Grupa „Alebabki” już od ponad dwóch lat prężnie działa na terenie gminy Bodzentyn. Członkinie tej grupy organizują warsztaty i szkolenia. Pamiętają także o najmłodszych i zachęcają do wspólnego działania. „Warsztaty Tkackie” organizowane przez Stowarzyszenie „Strefa Wokół Łysej Góry” już 27 sierpnia na Rynku Górnym w Bodzentynie, start godz.15:00. Z tej okazji prezentujemy Państwu wywiad z Beatą Syzdół z grupy „Alebabki” i przy okazji serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym nowatorskim wydarzeniu.