Plan zajęć w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie

Zajęcia obecnie ze względu na remont budynku OSP w którym swoją działalność prowadziło MGCKiT odbywają się w budynku Szkoły Podstawowej.

PLAN ZAJĘĆ STAŁYCH ORGNIZOWANYCH PRZEZ
MIEJSKO-GMINNE CENTRUM KULTURY I TURYSTYKI

W BODZENTYNIE

 

 

  • Harcerstwo

 

ZHP to ruch kształtujący postawy i charaktery, to wspieranie i  wychowywanie dzieci  i młodzieży zgodnie
z harcerskimi wartościami, takimi jak: patriotyzm, braterstwo, przyjaźń, służba, wiara, praca, sprawiedliwość, wolność i pokój. Harcerstwo kształtuje styl życia członków ruchu harcerskiego, pozwalając kreować osobistą drogę ich realizacji w budowanych indywidualnie próbach na harcerskie i instruktorskie stopnie.

 

 

  • Zajęcia wokalne

    

Indywidualne zajęcia wokalne dla dzieci i młodzieży, obejmują ćwiczenia oddechowe, kształtują słuch, uczą pracy z repertuarem, pracy z mikrofonem czy interpretacji piosenki. Celem tych ćwiczeń jest  posługiwanie się głosem przy prawidłowej emisji, poprawę jego dźwięczności poprzez  poszerzenie skali, a także uzyskanie prawidłowego brzmienia i wymawiania samogłosek oraz uświadamianie młodym wokalistom, że każdą piosenkę należy odpowiednio interpretować i odpowiednio przekazać ją publiczności. Na zajęciach instruktor przekazuje uczestnikom informacje jak dbać o głos aby go nie nadwyrężać.

 

  • Aerobik dla seniorów

 

Aerobik - to zajęcia pobudzające organizm do pracy. Podczas ćwiczeń  organizm zmusza do pracy  wszystkie grupy mięśniowe.Celem aerobiku jest przede wszystkim pobudzenie układu oddechowego i układu krążenia. Jest to zdrowa forma aktywności szczególnie ważna i zalecana osobom starszym.

 

  • Aerobik dla mieszkańców gminy Bodzentyn         

     

Aerobik - to zajęcia pobudzające organizm do pracy. Podczas ćwiczeń  organizm zmusza do pracy  wszystkie grupy mięśniowe.Celem aerobiku jest przede wszystkim pobudzenie układu oddechowego i układu krążenia. Jest to zdrowa forma aktywności szczególnie ważna i zalecana osobom starszym. Aerobik  dla osób młodszych prowadzony jest z większą intensywności
i wymaga odpowiedniej kondycji fizycznej.

 

  • Akademia Tańca Zameczek – sekcja akrobatyczna

 

Jest to dyscyplina, której zadaniem jest rozwijanie w dzieciach koordynacji ruchowej a także zdolności poruszania się w rytm muzyki. Zajęcia poprawiają zwinność i gibkość ciała.

Akrobatyka to zajęcia dla dzieci, na których wykonuje się przeróżne układy i figury. Do zajęć dzieci przygotowywane są stopniowo począwszy od elementów zabawowych i relaksujących poprzez ćwiczenia rozciągające i rozluźniające, aż do ćwiczeń siłowych, które uwalniają w młodych akrobatach potężną siłę i wielkie emocje.

Akrobatyka świetnie rozwija cechy motoryczne, co powoduje, że uprawianie tego sportu może stać się wstępem do każdej innej dyscypliny.

 

  • Zumba 

 

Zumba to połączenie tańca i fitnessu.  To mieszanka kroków tanecznych, choreografii oraz aerobiku  przeważnie wykonywana przy rytmach muzyki latynoamerykańskiej. Celem uczestnictwa
w zajęciach  zumby jest spalanie setek kalorii oraz  poprawa wydolności, „podkręcenie” metabolizmu.

                                

 

  • Nauka gry na akordeonie

 

Akordeon to niebywały instrument, który przeżywa swój renesans. Gra na akordeonie daje możliwość kierowania dynamiką występu oraz barwą dźwięku, przy jego pomocy można grać każdy styl muzyczny.  

 

 

  • Zajęcia teatralne

 

Edukacja teatralna umożliwia dzieciom oraz młodzieży wykorzystywanie  skłonności  do naśladowania i zabawy poprzez aktywność emocjonalną i ruchową. Zajęcia te sprzyjają rozładowaniu napięcia i energii, przynoszą radość i satysfakcję. Zajęcia te uwzględniają potrzeby emocjonalne, intelektualne moralne i estetyczne, aktywizują uczestników do  rozwoju twórczości teatralnej i zdobywaniu wiedzy.

 

 

Więcej o działalności naszego ośrodka na:

kultura.bodzentyn.pl

 

 

 

 

 

Kalendarz

2021-11-27

Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia tablicy!

Serdecznie zapraszamy na uroczystość związaną z odsłonięciem tablicy upamiętniającej płk. Jana Piwnika "Ponurego" i mjr. Eugeniusza Kaszyńskiego "Nurta".
2021-11-21

Cecyliada 2021!

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę!

Zobacz również