Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Bodzentynie

Jak co roku zarówno w naszym mieście jak i w całym kraju obchodzimy Święto Konstytucji 3 Maja. Tegoroczne uroczystości w Bodzentynie rozpoczęły się przed południem na Rynku Górnym, gdzie zebrały się poczty sztandarowe, które następnie udały się na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny.

Tuż po godzinie 11-tej rozpoczęła się dalsza części uroczystości w sali MGCKiT. Zebranych powitał burmistrz Bodzentyna Dariusz Skiba i dyrektor MGCKiT Marcin Sikorski. Po powitaniu dr hab. prof. UJK w Kielcach Urszula Oettingen wygłosiła okolicznościowy referat „Pamięć o Konstytucji 3 Maja w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości” oraz odczytała list od Posłanki Anny Krupki skierowany do mieszkańców. Część artystyczną otworzyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Bodzentyna, która wykonała po mistrzowsku kilka utworów związanych tematycznie z uroczystościami. Głównym elementem  obchodów Święta Konstytucji 3 Maja w Bodzentynie była akademia uczniów z Gimnazjum im. mjr Jana Piwnika Ponurego w Bodzentynie pod tytułem "Takiego maja, cudnego maja nie było jeszcze !". Wspaniały występ naszej młodzieży, który  zakończył się owacją na stojąco przygotowali: Elżbieta Durlej, Elżbieta Biskup, Anna Sitek, Anna Kozieł, Artur Kleczaj oraz Ula Sokół i Maryla Łoboda.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za uświetnienie tego wyjątkowego Święta jakim jest Rocznica Konstytucji 3 Maja.

 

Zdjęcia

Kalendarz

2019-01-14

IV Maraton Pieszy Przedwiośnie – 76km

IV Maraton Pieszy Przedwiośnie – zapisy o godzinie 20:00 - 14.01.2019r.
2018-12-11

Załóż Koło Gospodyń Wiejskich i uzyskaj dotację min. 3000 zł.

Zapraszamy na szkolenie organizowane przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie i Świętokrzyski Oddział Regionalny ARiMR w Kielcach z zakresu jak zarejestrować Koło Gospodyń Wiejskich aby otrzymać dotację.

Zobacz również