Korzystajmy z piękna Świętokrzyskiego Parku Narodowego

Od 20 kwietnia zniesiono rządowe obostrzenia zakazujące wstępu do lasów i parków narodowych. Korzystając z położenia gminy Bodzentyn zapraszamy do korzystania z udostępnionych przez Świętokrzyski Park Narodowy szlaków turystycznych. Otwarte przed spacerowiczami są również tereny Lasów Państwowych. Góry Świętokrzyskie uważane są za idealne miejsce do rodzinnego wędrowania, do czego zachęcamy w obecnej sytuacji. Pamiętajmy, że nadal należy unikać spotkań z szerszą grupą znajomych, przyjaciół. Dopuszczalny jest natomiast weekendowy spacer w gronie najbliższych.

Jednym ze szlaków jakim możemy wędrować po Świętokrzyskim Parku Narodowym to szlak niebieski. Urokliwe widoki, przyroda i spokój jaki tam panuje, przyciąga sympatyków odpoczynku na wolnym powietrzu. Poniżej fotorelacja z tego co można zobaczyć wędrując ze Świętej Katarzyny do Bodzentyna tym szlakiem.

Korzystając z piękna przyrody pamiętajmy o panującej suszy i zagrożeniach z tym związanymi. Wchodząc na szlaki zapoznajmy się obowiązującym regulaminem ŚPN, umieszczonym przy wejściu na szlaki oraz informacją na stronie https://www.swietokrzyskipn.org.pl/aktualnosci/swietokrzyski-park-narodowy-otwarty/

 Udanego wędrowania.

Zdjęcia

Kalendarz

2020-02-08

Bal karnawałowy dla najmłodszych.

Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Bodzentynie zapraszają wszystkie dzieci na „Bal karnawałowy dla najmłodszych”, który odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bodzentynie, Rynek Górny 11, już w najbliższą sobotę 8 lutego w godzinach 10:00 - 12:00.
Tego dnia czeka na najmłodszych moc wrażeń, karnawałowe zabawy i zwariowane potańcówki do utraty tchu! Zachęcamy więc dzieci do przebrania się za swojego ulubionego bohatera, księżniczkę, strażaka itp. Koniecznie należy zabrać ze sobą także dobry humor.

Zobacz również