Józef Szermentowski Honorowym Obywatelem Miasta Bodzentyn

Dnia 05.12.2017r. w Miejsko – Gminnym Centrum Kultury i Turystyki odbyła się uroczysta sesja nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Bodzentyn Józefowi Szermentowskiemu.

Wydarzenie rozpoczęło się od zaprezentowania sylwetki malarza przez Pana Witolda Combra, a następnie od przedstawienia w wykonaniu uczniów Gimnazjum im. Jana Piwnika ,,Ponurego”. Historię starań mających na celu przybliżenie twórczości i życia Józefa Szermentowskiego przedstawił Pan Stefan Rachtan. Następnie wystąpiła Dr. hab. prof. UJK Urszula Oettingen, która poprowadziła wykład na temat Józefa Szermentowskiego. Po zakończonym wystąpieniu Rada Miejska wraz Burmistrzem nadała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Bodzentyn Józefowi Szermentowskiemu. Na koniec złożono wiązanki w miejscach upamiętniających Honorowego Obywatela Miasta Bodzentyn.

Zdjęcia

Kalendarz

2017-09-10

Festyn "Powitanie Roku Szkolnego" 2017

Serdecznie zapraszamy na Festyn "Powitanie Roku Szkolnego"
10 września 2017 o godzinie 15.00. Bodzentyn, Rynek Górny

Wywiad z Grupą "Alebabki"

Grupa „Alebabki” już od ponad dwóch lat prężnie działa na terenie gminy Bodzentyn. Członkinie tej grupy organizują warsztaty i szkolenia. Pamiętają także o najmłodszych i zachęcają do wspólnego działania. „Warsztaty Tkackie” organizowane przez Stowarzyszenie „Strefa Wokół Łysej Góry” już 27 sierpnia na Rynku Górnym w Bodzentynie, start godz.15:00. Z tej okazji prezentujemy Państwu wywiad z Beatą Syzdół z grupy „Alebabki” i przy okazji serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym nowatorskim wydarzeniu.

Zobacz również