I KRAJOWA WYSTAWA OWCZARKÓW NIEMIECKICH W BODZENTYNIE

W dniu 17.06.2018 r. w Bodzentynie na Placu przy Zamku Biskupów Krakowskich odbyła się I Krajowa Wystawa Owczarków Niemieckich, której organizatorami byli Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn, Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz FANKLUB Hodowców Zwierząt Rasowych na czele z prezesem Waldemarem Pytłaczem oraz kierownikiem regionu świętokrzyskiego Henrykiem Pożogą.

Na wystawę zjechali hodowcy z całej Polski zgłaszając 110 psów rasy Owczarek Niemiecki.
Wszystkie psy oceniał międzynarodowy sędzia z Egiptu Ahmed Safry w następujących kategoriach: baby, szczenię, młodzież, junior, klasa otwarta ( psy powyżej 2 lat ) i klasa użytkowa.

Dużą atrakcją dla oglądających wystawę był 6 – tygodniowy szczeniak rasy Owczarek Niemiecki wystawiony przez pana Jana Gawędzkiego, który zajął II miejsce w kategorii baby.

Zwycięzcą I Krajowej Wystawy Owczarków Niemieckich BEST IN SHOW- najpiękniejszy pie i suka zostały:

pies POLO, którego właścicielem jest Piotr Macko, suka ARIBA – właściciel Andrzej Cieślik i suka krótkowłosa HARA

 – właściciel Michał Węgrzyk

W trakcie trwania pokazów hodowcy udzielali informacji i porad na temat swoich czworonożnych przyjaciół, ich żywienia, szkolenia i opieki nad nimi. Podczas jednej z przerw mieszkańscy z gm. Bodzentyn również mieli możliwość zaprezentowania swoich pupili. Do konkurencji stanęły pieski różnych ras tj. Yorki, Shitsu, Latlerki, Maltańczyki czy Labladory, wszystkie pieski otrzymały medale i dyplomy za udział w wystawie.

W kolejnej przerwie zaprezentowane zostały  psy pracujące  w służbach takich jak policja, straż, służby graniczne i wojsko. Zwierzęta wykazały się umiejętnością wyszukiwania narkotyków czy materiałów wybuchowych.

Licznie przybyli mieszkańcy z gminy Bodzentyn z wielkim zainteresowaniem oglądali konkursowe psie pokazy. Impreza zakończyła się wielkim sukcesem, mamy nadzieję, że wpisze się ona w cykliczny harmonogram imprez organizowanych przez MGCKiT w Bodzentynie.

Zdjęcia

Kalendarz

2019-01-14

IV Maraton Pieszy Przedwiośnie – 76km

IV Maraton Pieszy Przedwiośnie – zapisy o godzinie 20:00 - 14.01.2019r.
2018-12-11

Załóż Koło Gospodyń Wiejskich i uzyskaj dotację min. 3000 zł.

Zapraszamy na szkolenie organizowane przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie i Świętokrzyski Oddział Regionalny ARiMR w Kielcach z zakresu jak zarejestrować Koło Gospodyń Wiejskich aby otrzymać dotację.

Zobacz również