I Bodzentyńskie Smaki Golonki za nami...

W niedzielę w Bodzentynie po raz pierwszy odbyła się impreza kulinarna pn. „ I Bodzentyńskie Smaki Golonki”. Przybyłych gości powitali: Dariusz Skiba – burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn oraz Marcin Sikorski – dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie.

Główną atrakcją imprezy był konkurs kulinarny. Do konkursu stanęło 5 drużyn, trzy z gminy Bodzentyn - Stowarzyszenie Świętokrzyskie Jodły, Stowarzyszenie Miejska Góra, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Miejscowości Wola Szczygiełkowa oraz  z dwie gminy Bieliny – Karczma Dobrego Smaku, Produkcja Wędlin Wiejskich Piotr Brożyna. Jury konkursowe, składające się z przedstawicieli drużyn biorących udział w konkursie, wyłoniło zwycięskie potrawy. Pierwsze miejsce przypadło „Świętokrzyskim Jodłom”, drugie Karczmie Izba Dobrego Smaku, a trzecie firmie Produkcja Wędlin Wiejskich Piotra Brożyny. Pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia. Degustacji golonek  towarzyszyła dobra zabawa przy dźwiękach ludowej muzyki. Wszyscy przybyli na to wydarzenie mieli możliwość skosztowania wyśmienicie przyrządzonych golonek. Różne sposoby przygotowania i podania tego tradycyjnego dania zachwycały wszystkich uczestników festynu. Długie kolejki do stoisk z kulinariami potwierdzały jedynie jakość przygotowanych wyrobów. Na scenie prezentowały się zespoły z Gminy Bodzentyn tj. Miejska Góra,  Wolanie spod Łysicy oraz Świętokrzyskie Jodły, Zygmunt Szafrański, który wykonał wiele szlagierów muzyki popularnej bawił bodzentyńską publiczność. Na zakończenie imprezy miłośników tańca bawił Dj Maui. Dobra zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

Zapraszamy już za rok na kolejną edycję konkursu kulinarnego.

Zdjęcia

Kalendarz

2019-03-23

II Otwarty Turniej Gór Świętokrzyskich

Zapraszamy na ogólnopolskie wydarzenie w naszej gminie, które odbędzie się na terenie sali sportowej Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego". Zaczynamy o 10.45. Zapraszamy.
2019-01-14

IV Maraton Pieszy Przedwiośnie – 76km

IV Maraton Pieszy Przedwiośnie – zapisy o godzinie 20:00 - 14.01.2019r.