Harcerski Rajd

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, w piątek 24.07.2020 harcerze z gminy Bodzentyn wznowili swoją działalność siedemnasto kilometrowym rajdem z Miejskiej Góry do Nowej Słupi.

W rajdzie uczestniczyło 28  harcerzy wraz z instruktorami. Na trasie harcerze podziwiali piękno przyrody w gminie Bodzentyn, ponadto rozpoznawali różne gatunki drzew, grzybów i zwierząt występujących na tym odcinku.

Przed wyjściem na szlak do harcerzy przyjechał Burmistrz MiG Bodzentyn, który pokazał młodzieży wyznaczoną trasę na mapie i przypomniał o zasadach zwiedzania  Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

Niebawem kolejne szlaki do przejścia przez naszych harcerzy, a po poznaniu ich wszystkich uczestnicy zdobędą  sprawność ŁAZIKA.

 

Kalendarz

2020-02-08

Bal karnawałowy dla najmłodszych.

Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Bodzentynie zapraszają wszystkie dzieci na „Bal karnawałowy dla najmłodszych”, który odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bodzentynie, Rynek Górny 11, już w najbliższą sobotę 8 lutego w godzinach 10:00 - 12:00.
Tego dnia czeka na najmłodszych moc wrażeń, karnawałowe zabawy i zwariowane potańcówki do utraty tchu! Zachęcamy więc dzieci do przebrania się za swojego ulubionego bohatera, księżniczkę, strażaka itp. Koniecznie należy zabrać ze sobą także dobry humor.

Zobacz również