HARCERSKI OBÓZ W DARŁÓWKU

Harcerstwo w gminie Bodzentyn istnieje od trzech lat i od tego momentu dzieci i młodzież zrzeszone w ZHP działającym przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie wyjeżdżają na harcerskie obozy wypoczynkowe.

Wszystkim zapewne wiadomo, że harcerstwo to ruch społeczny, który kształtuje charaktery i postawy młodych ludzi dlatego też chcąc pomóc tym młodym pełnym zapału osobom regularnie organizowane są obozy harcerskie.

            W tym roku członkowie harcerstwa z Bodzentyna, Świętej Katarzyny i Wzdołu wyjechali na obóz wypoczynkowy do nadmorskiej miejscowości jaką jest Darłówek Wschodni, gdzie mieli doskonałą okazję na integrację podczas wszelkiego rodzaju zabaw, dyskotek, wieczorków przy ogniskach lub po prostu na wspólnych rozmowach, mieli również możliwość realizacji wielu zadań z prób na stopnie  i sprawności harcerskie zdobywając je w zależności od wieku i zaangażowania w życie harcerskie i były to między innymi:  ochotniczka/młodzik, tropiciel/wywiadowca, samarytanka/ćwik. Oprócz zdobywania stopni i sprawności  wszyscy  uczestnicy szkoleni byli z zakresu udzielania pierwszej pomocy co poskutkowało zdobyciem sprawności samarytanki różnego poziomu- adekwatnie do wieku i zdobytej wiedzy.

            Przez dziesięć dni trwania obozu atmosfera była znakomita. Odbywały się wieczorne tańce, harcerskie śpiewy, ogniska, przeróżne zabawy oraz dyskoteki integracyjne.

            Z najstarszej drużyny harcerskiej – WĘDROWNICZEJ wykształciła się kadra programowa, która podczas trwania obozu nie pozwoliła młodym druhnom i druhom zapomnieć o szkoleniach z podstawowych technik harcerskich.

            W przedostatni dzień pobytu nad morzem 20 harcerzy i harcerek złożyło przyrzeczenie harcerskie ślubując służbę Bogu i Ojczyźnie.

            Od września zaczynamy nowy rok harcerski, znów będziemy ciężko pracować pokonując swoje słabości, aby spotkać się w miłym towarzystwie na kolejnym zorganizowanym obozie.

W imieniu wszystkich instruktorów, opiekunów, harcerzy i ich rodziców pragnę serdecznie podziękować panu burmistrzowi Dariuszowi Skibie za finansowe wsparcie drużyn harcerskich działających w gminie Bodzentyn.

Zdjęcia

Kalendarz

2020-02-08

Bal karnawałowy dla najmłodszych.

Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Bodzentynie zapraszają wszystkie dzieci na „Bal karnawałowy dla najmłodszych”, który odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bodzentynie, Rynek Górny 11, już w najbliższą sobotę 8 lutego w godzinach 10:00 - 12:00.
Tego dnia czeka na najmłodszych moc wrażeń, karnawałowe zabawy i zwariowane potańcówki do utraty tchu! Zachęcamy więc dzieci do przebrania się za swojego ulubionego bohatera, księżniczkę, strażaka itp. Koniecznie należy zabrać ze sobą także dobry humor.

Zobacz również