Festyn w Sieradowicach

„Z Inicjatywą dla Dzieci” – takie przesłanie miał pierwszy festyn rodzinny zorganizowany w Sieradowicach. W niedzielne popołudnie 24 czerwca Stowarzyszenie Inicjatywa zorganizowało imprezę plenerową dla najmłodszych mieszkańców Sieradowic i nie tylko.

Choć pogoda się droczyła z nami do ostatniej minuty, to jednak okno pogodowe (brak deszczu) między 15.00 a 18.00 pozwoliło na wykonanie planu w stu procentach.  Każdy kto zechciał skorzystać z zaproszenia mógł liczyć na wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Było coś dla ducha - czyli występy artystyczne dzieci, Bajka w wykonaniu członków stowarzyszenia Inicjatywa oraz występy artystyczne zespołu „Świętokrzyskie Jodły”. Wiele osób  miało okazję zapoznać się z działalnością myśliwych na naszym terenie. Andrzej Sokół i Sylwester Kita przygotowali wyjątkowe stoisko, gdzie można było podziwiać zarówno trofea jak i posmakować dziczyzny w wielu odsłonach. Przepyszny gulasz robił wrażenie na każdym kto go spróbował. Strażacy z OSP Bodzentyn przestawili pokaz ratownictwa drogowego, a druhowie z OSP z Sieradowic  przygotowali wystawę.  Sieradowickie Gospodynie częstowały własnoręcznie przygotowanymi słodkościami, które chętnie zjadali nie tylko najmłodsi uczestnicy festynu. Milusińscy mieli do dyspozycji park trampolin, plac zabaw oraz  animatorów, którzy organizowali dla nich wiele konkursów  sportowych. Na zakończenie wszyscy otrzymali upominki i słodki poczęstunek. Dziękujemy gorąco współorganizatorom za udzieloną pomoc tj. za dofinansowanie zadania pn. „ Z Inicjatywą dla Dzieci” w wysokości 1600,00 zł. Miastu i Gminie Bodzentyn, za obsługę techniczną – Miejsko-Gminnemu Centrum Kultury i Turystyki oraz wszystkim, którzy nie liczyli czasu poświęconego na organizację festynu. Dzięki uprzejmości Tomasza Fąfary przedstawiamy fotorelację z festynu.

Zdjęcia

Kalendarz

2019-01-14

IV Maraton Pieszy Przedwiośnie – 76km

IV Maraton Pieszy Przedwiośnie – zapisy o godzinie 20:00 - 14.01.2019r.
2018-12-11

Załóż Koło Gospodyń Wiejskich i uzyskaj dotację min. 3000 zł.

Zapraszamy na szkolenie organizowane przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie i Świętokrzyski Oddział Regionalny ARiMR w Kielcach z zakresu jak zarejestrować Koło Gospodyń Wiejskich aby otrzymać dotację.

Zobacz również