Eliminacje do XLII Buskich Spotkań z Folklorem

Jak co roku zespoły ludowe z naszej gminy brały udział w eliminacjach do XLII Buskich Spotkań z Folklorem, które odbywały się w Ciekotach w pierwszym dniu maja. Jak co roku poziom artystyczny był bardzo wysoki i ilość wykonawców znacząca.

W szranki rywalizacji stanęło ponad 45 wykonawców z 10 gmin powiatu kieleckiego. Gminę Bodzentyn reprezentowały zarówno zespoły jak i soliści, którzy świetnie  zaprezentowali i swoje programy artystyczne. Po kilku godzinach przesłuchań rada artystyczna, która oceniała wykonawców podjęła trudną decyzję wyłonienia kilkunastu artystów, którzy będą rywalizować 19-20 maja w Busku-Zdroju. Naszą gminę reprezentować będą: Zespoły Pieśni i Tańca: Furmani, Leśnianie, Wilkowianie oraz soliści Marian Przeździecki i Edward Kaleta. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy pasma  dalszych sukcesów. Szczególne podziękowania kierujemy do tych, którym zabrakło szczęścia i nie dostali nominacji do koncertu finałowego tj. zespołom „Świętokrzyskie Jodły” i „Wolanie spod Łysicy” oraz solistom Marii Łakomiec i Lucynie Lipczyńskiej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy pasma  dalszych sukcesów.

Zdjęcia

Kalendarz

2018-03-24

I Otwarty Turniej Gór Świętokrzyskich!

To już w przyszły weekend! I Otwarty Turniej Gór Świętokrzyskich Młodziczek i Młodzików oraz Dzieci w zapasach w stylu wolnym. Serdecznie zapraszamy!
2018-03-24

Droga do odzyskania niepodległości - zapraszamy na projekcję filmu "WILK"

Serdecznie zapraszamy na projekcję filmu "WILK" w najbliższą niedzielę do MGCKiT w Bodzentynie. Start o godz. 17.00!