ELIMINACJE DO 44. BUSKICH SPOTKAŃ Z FOLKLOREM

25 lipca w Ciekotach odbyły się eliminacje rejonowe do 44. Buskich Spotkań z Folklorem. Imprezę otworzył dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach – Jarosław Machnicki dziękując zespołom za tak liczny udział w przeglądzie i życząc sukcesów wszystkim wykonawcom.

Gminę Bodzentyn reprezentowało 10 podmiotów artystycznych, w różnych kategoriach. W kategorii zespoły śpiewacze zaprezentowały się: Świętokrzyskie Jodły, Leśnianie, Wolanie spod Lysicy oraz KGW Celinianki, jako soliści wystąpili: Lucyna Lipczyńska, Marian Przeździecki, Zofia Szafraniec, Bogusława Klusek  oraz Andrzej Głuszek. W kategorii kapel wystąpiła kapela Leśnianie. Po każdym występie zgromadzona publiczność nie szczędziła braw za wykonanie pięknych ludowych piosenek i melodii. Naszą bodzentyńską drużynę wspierał Burmistrz Dariusz Skiba, który trzymał kciuki za naszych artystów. Rada artystyczna w składzie: dr Alicja Trukszyn – kulturoznawczyni WDK  w Kielcach, Michał Stachurski – muzyk WDK w Kielcach, Radosław Pach – muzyk WDK w Kielcach ocenili wszystkie podmioty artystyczne i do głównego konkursu 44.  Buskich Spotkań z Folklorem z naszej gminy zakwalifikowali się: Lucyna Lipczyńska, Marian Przeździecki, Świętokrzyskie Jodły, Wolanie spod Łysicy, zespół i kapela Leśnianie.

Serdecznie wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów w Busku-Zdroju.

Zdjęcia

Kalendarz

2020-02-08

Bal karnawałowy dla najmłodszych.

Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Bodzentynie zapraszają wszystkie dzieci na „Bal karnawałowy dla najmłodszych”, który odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bodzentynie, Rynek Górny 11, już w najbliższą sobotę 8 lutego w godzinach 10:00 - 12:00.
Tego dnia czeka na najmłodszych moc wrażeń, karnawałowe zabawy i zwariowane potańcówki do utraty tchu! Zachęcamy więc dzieci do przebrania się za swojego ulubionego bohatera, księżniczkę, strażaka itp. Koniecznie należy zabrać ze sobą także dobry humor.

Zobacz również