Charytatywny Koncert dla Piotra Mikulki

W czwartek 03.05.2018 r. z inicjatywy Burmistrza miasta i Gminy Bodzentyn, Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Leśnej odbył się wyjątkowy koncert charytatywny „Dla Piotra Mikulki”.
Piotr jest młodym człowiekiem, który porusza się na wózku inwalidzkim od dziewiątego roku
życia. Od tego momentu jego najbliżsi, przyjaciele, znajomi, sąsiedzi, wszyscy ludzie o otwartych sercach wspierają go, aby zebrać odpowiednią kwotę na bardzo kosztowna rehabilitację.
W tym roku pomoc dla Piotra zorganizowana została na placu przy Szkole Podstawowej w Leśnej Starej Wsi.

Wszyscy zainteresowali i zaangażowani przybywali na plac już od godziny 14:00. Każdy chętnie poświęcił swój wolny czas a także pieniądze na ten tak bardzo szczytny cel.

Piotr cieszył się obecnością przyjaciół, rodziny i przypadkowych osób chętnych wspomóc jego leczenie. O godzinie 15:00 nastąpiło uroczyste otwarcie koncertu, następnie zaprezentowały się zespoły „BROTHERS”, „NEWX”, „JUMP”, „LEŚNIANIE”, „ADONIS”. Dla Piotra zaśpiewali także Wiktoria Michta i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Leśnej.

W przerwach między występami zespołów odbywały się licytacje przedmiotów przekazane od darczyńców. Do wylicytowania były między innymi: obrazy malarzy-artystów z naszej gminy, piłki i koszulki z autografami, książki, płyty, kompozycje kwiatowe, strój ludowy i wiele, wiele innych przedmiotów. Największym powodzeniem cieszyły się obrazy pędzla pana Witolda Combra i pani Sary Zielińskiej. Od samego początku panowała miła atmosfera, uczestnicy koncertu bawili się wyśmienicie do samego końca przy gorących rytmach zespołu „ADONIS” .

Koncert zakończył się wielkim sukcesem. Zebrano 8013,69 PLN. Kwota ta zostanie wpłacona na konto Fundacji SEDEKA, która z kolei w całości  przekaże zebraną sumę na  leczenie i rehabilitację Piotra Mikulki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom wspierających Piotra za zaangażowanie i wielkie serca.

Zdjęcia

Kalendarz

2019-01-14

IV Maraton Pieszy Przedwiośnie – 76km

IV Maraton Pieszy Przedwiośnie – zapisy o godzinie 20:00 - 14.01.2019r.
2018-12-11

Załóż Koło Gospodyń Wiejskich i uzyskaj dotację min. 3000 zł.

Zapraszamy na szkolenie organizowane przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie i Świętokrzyski Oddział Regionalny ARiMR w Kielcach z zakresu jak zarejestrować Koło Gospodyń Wiejskich aby otrzymać dotację.

Zobacz również