Charytatywny Koncert dla Piotra Mikulki

W czwartek 03.05.2018 r. z inicjatywy Burmistrza miasta i Gminy Bodzentyn, Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Leśnej odbył się wyjątkowy koncert charytatywny „Dla Piotra Mikulki”.
Piotr jest młodym człowiekiem, który porusza się na wózku inwalidzkim od dziewiątego roku
życia. Od tego momentu jego najbliżsi, przyjaciele, znajomi, sąsiedzi, wszyscy ludzie o otwartych sercach wspierają go, aby zebrać odpowiednią kwotę na bardzo kosztowna rehabilitację.
W tym roku pomoc dla Piotra zorganizowana została na placu przy Szkole Podstawowej w Leśnej Starej Wsi.

Wszyscy zainteresowali i zaangażowani przybywali na plac już od godziny 14:00. Każdy chętnie poświęcił swój wolny czas a także pieniądze na ten tak bardzo szczytny cel.

Piotr cieszył się obecnością przyjaciół, rodziny i przypadkowych osób chętnych wspomóc jego leczenie. O godzinie 15:00 nastąpiło uroczyste otwarcie koncertu, następnie zaprezentowały się zespoły „BROTHERS”, „NEWX”, „JUMP”, „LEŚNIANIE”, „ADONIS”. Dla Piotra zaśpiewali także Wiktoria Michta i uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Leśnej.

W przerwach między występami zespołów odbywały się licytacje przedmiotów przekazane od darczyńców. Do wylicytowania były między innymi: obrazy malarzy-artystów z naszej gminy, piłki i koszulki z autografami, książki, płyty, kompozycje kwiatowe, strój ludowy i wiele, wiele innych przedmiotów. Największym powodzeniem cieszyły się obrazy pędzla pana Witolda Combra i pani Sary Zielińskiej. Od samego początku panowała miła atmosfera, uczestnicy koncertu bawili się wyśmienicie do samego końca przy gorących rytmach zespołu „ADONIS” .

Koncert zakończył się wielkim sukcesem. Zebrano 8013,69 PLN. Kwota ta zostanie wpłacona na konto Fundacji SEDEKA, która z kolei w całości  przekaże zebraną sumę na  leczenie i rehabilitację Piotra Mikulki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom wspierających Piotra za zaangażowanie i wielkie serca.

Zdjęcia

Kalendarz

2018-09-09

Zapraszamy na konkurs kulinarny I Bodzentyńskie Smaki Golonki

Samorząd Miasta i Gminy w Bodzentynie oraz Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie zapraszają na konkurs kulinarny I Bodzentyńskie Smaki Golonki

Zakończenie wakacji na sportowo

Zapraszamy rodziny z dziećmi do wspólnej zabawy na placu przy ruinach Pałacu Biskupów Krakowskich.
Zapewniamy dobrą zabawę w rodzinnych drużynach."
2018-09-28

Zapraszamy na NOCNY BIEG w WILKOWIE 2018 (Gmina Bodzentyn)

Zapraszamy wszystkich nocnych amatorów biegania na bieg wokół Zalewu w Wilkowie.

Zobacz również