5 wyjątkowych zalewajek z Gminy Bodzentyn

5 wyjątkowych zalewajek z Gminy Bodzentyn
podczas Świętokrzyskiego Święta Zalewajki

W niedzielę 23 lipca w Osadzie Średniowiecznej pod Świętym Krzyż odbyła się siódma  edycja Świętokrzyskiego Święta Zalewajki. Kolorowe ludowe stroje, zalewajka na 25 sposobów, bardzo liczne stoiska i wiele atrakcji oraz ciekawy program artystyczny były gwarancją tego, że znów było smacznie, kolorowo i na ludowo. Każda zupa była inna, wyjątkowa i przygotowana według własnej receptury.

Głównym punktem wydarzenia był konkurs na najlepszą zalewajkę, w tym roku o miano najlepszej zalewajki powalczyło 25 zespołów z 9 gmin województwa. Gminę Bodzentyn reprezentowało 5 podmiotów: Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Wola Szczygiełkowa, Stowarzyszenie,,Wzdolskie Kołowrotki”, Restauracja Smaczna Chatka, Stowarzyszenie ,,Miejska Góra” oraz Stowarzyszenie Dąbrowa. Zespołom  dziękujemy, że godnie reprezentowały naszą gminę Bodzentyn.

Zapraszamy do polubienia naszego Facebooka 

https://www.facebook.com/Miejsko-Gminne-Centrum-Kultury-i-Turystyki-w-Bodzentynie-1820906678120825/

 

Zdjęcia

Kalendarz

2017-09-10

Festyn "Powitanie Roku Szkolnego" 2017

Serdecznie zapraszamy na Festyn "Powitanie Roku Szkolnego"
10 września 2017 o godzinie 15.00. Bodzentyn, Rynek Górny

Wywiad z Grupą "Alebabki"

Grupa „Alebabki” już od ponad dwóch lat prężnie działa na terenie gminy Bodzentyn. Członkinie tej grupy organizują warsztaty i szkolenia. Pamiętają także o najmłodszych i zachęcają do wspólnego działania. „Warsztaty Tkackie” organizowane przez Stowarzyszenie „Strefa Wokół Łysej Góry” już 27 sierpnia na Rynku Górnym w Bodzentynie, start godz.15:00. Z tej okazji prezentujemy Państwu wywiad z Beatą Syzdół z grupy „Alebabki” i przy okazji serdecznie zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym nowatorskim wydarzeniu.

Zobacz również