46 Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej - Kielce 2019

Festiwal harcerski to wydarzenie, które skupia dziecięce i młodzieżowe zespoły oraz solistów z całej Polski i zagranicy. W tegorocznej edycji z Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki z Bodzentyna brało w nim udział 3 solistki: Oliwia Sikora, Natalia Pepaś, Julia Skrzeczyna.

Dziewczyny doskonalą swój głos na zajęciach wokalnych w naszej placówce, którą reprezentowały na Festiwalu. Pierwszym dla nas wydarzeniem były przeglądy konkursowe solistów o festiwalowe „Jodły”. Oliwia Sikora, Natalia Pepaś i Julia Skrzeczyna prezentowały się w 2 utworach o różnej tematyce na scenie Kieleckiego Centrum Kultury. W kolejnym dniu festiwalu, czyli 13 lipca, odbył się Koncert „Gospodarze – Gościom” . Wieloplanowe show muzyczno – baletowe „W Strasznym Dworze” nawiązywało do obchodzonego aktualnie Roku Stanisława Moniuszki. Już trzeci rok z rzędu nominację do udziału w koncercie otrzymała Julia Skrzeczyna. W tym roku zaprezentowała się publiczności Amfiteatru na Kadzielni w piosence Dawida Podsiadło „Nieznajomy”. Warsztaty artystyczne to stały element Festiwalu. Po raz pierwszy wzięła w nich udział Oliwia Sikora. Przez kilka dni miała możliwość szlifować swój talent pod okiem Pani Samueli Modzelewskiej i Pani Elżbiety Zapendowskiej (polski krytyk muzyczny, specjalistka od emisji głosu, jurorka znanych produkcji muzycznych). Efekty tej pracy można było zobaczyć w ramach Koncertu „Zakręceni na Kielce”. Dzięki temu, 17 lipca Oliwia miała możliwość zaprezentowania się szerokiej publiczności na Rynku w Kielcach. Festiwal, na który na pewno wrócimy za rok.

Zdjęcia

Kalendarz

2020-02-08

Bal karnawałowy dla najmłodszych.

Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Bodzentynie zapraszają wszystkie dzieci na „Bal karnawałowy dla najmłodszych”, który odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bodzentynie, Rynek Górny 11, już w najbliższą sobotę 8 lutego w godzinach 10:00 - 12:00.
Tego dnia czeka na najmłodszych moc wrażeń, karnawałowe zabawy i zwariowane potańcówki do utraty tchu! Zachęcamy więc dzieci do przebrania się za swojego ulubionego bohatera, księżniczkę, strażaka itp. Koniecznie należy zabrać ze sobą także dobry humor.

Zobacz również