"100 NA 100 POD LILII ZNAKIEM"

„100 NA 100 POD LILII ZNAKIEM” to dynamiczne i wielowątkowe widowisko artystyczne, w którym wystąpili najlepsi młodzi artyści z regionu świętokrzyskiego oraz zaproszeni goście.

Koncert odbył się 11 sierpnia na Wyspie Sobieszewskiej podczas zlotu ZHP Gdańsk 2018 na zakończenie Dnia Regionów, czyli Świętokrzyskie Czaruje na Zlocie. Składał się z czterech obrazów. Pierwszy z nich to „Powrót do korzeni”, kolejny „Niepodległa w drodze do wolności”, trzeci obraz zatytułowany „Spadkobiercy pokolenia JP II” i ostatni „Połączyła nas muzyka”. Koncert rozpoczął się wystąpieniem Naczelniczki-druhny hm. Anny Nowosad wraz z przedstawicielką Światowego Stowarzyszenia Przewodniczek i Skautek WAGGGS oraz z Przewodniczącym Światowego Stowarzyszenia Skautowego. Następnie artyści wprowadzili publiczność w historię Niepodległej  za pomocą muzyki, tańca, śpiewu oraz zaskakujących elementów artystycznych. Naszą miejscowość reprezentowała Julia Skrzeczyna, która wystąpiła w drugiej części koncertu. Zaśpiewała piosenkę „Wracam do domu” z rep. Justyny Steczkowskiej wywołując u słuchaczy podziw i wzruszenie.

Wydarzenie zostało przygotowane przez Chorągiew Kielecką ZHP.

Koncert można obejrzeć na youtube – ZHP360 - Koncert „100 na 100 – Pod Lilii Znakiem” – Zlot ZHP Gdańsk 2018

 

Zdjęcia

Kalendarz

2019-01-14

IV Maraton Pieszy Przedwiośnie – 76km

IV Maraton Pieszy Przedwiośnie – zapisy o godzinie 20:00 - 14.01.2019r.
2018-12-11

Załóż Koło Gospodyń Wiejskich i uzyskaj dotację min. 3000 zł.

Zapraszamy na szkolenie organizowane przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie i Świętokrzyski Oddział Regionalny ARiMR w Kielcach z zakresu jak zarejestrować Koło Gospodyń Wiejskich aby otrzymać dotację.

Zobacz również