1 czerwiec 1943

Data ta mocno wpisała się w pamięć mieszkańców Bodzentyna. W tym dniu o świcie niemieccy okupanci pod dowództwem ppor. Alberta Schustera dokonali brutalnego mordu na 39 mieszkańcach Bodzentyna.

Jak co roku tak i w tym 77 rocznicę pacyfikacji obywatele Bodzentyna wraz z władzami uczcili pamięć pomordowanych mszą św. w Kościele Parafialnym w Bodzentynie. Następnie wszyscy obecni przeszli na ulicę 3 Maja, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca te wstrząsające wydarzenia. Burmistrz Andrzej Jarosiński wraz z radnymi Rady Miejskiej, dyrektorem MGCKiT Marcinem Sikorskim i harcerzami złożyli kwiaty i zapalili znicze.  Kolejnym miejscem, gdzie w zadumie i ciszy złożono kwiaty była mogiła poświęcona pomordowanym mieszkańcom, która znajduje się na cmentarzu parafialnym w Bodzentynie .

Albert Schuster w 1943 r. przeprowadził wiele bestialskich akcji na terenie naszej gminy. W Dąbrowie Dolnej i Górnej zastrzelono 45 osób, w Psarach Podlesiu zginęło 8 osób, w Woli Szczygiełkowej rozstrzelano 21 osób.

O tych tragicznych wydarzeniach podczas II wojny światowej nie da się zapomnieć .

My mieszkańcy Miasta i Gminy Bodzentyn PAMIĘTAMY

ZAWSZE BĘDZIEMY PAMIĘTAĆ!

Zdjęcia

Kalendarz

2020-02-08

Bal karnawałowy dla najmłodszych.

Miejsko – Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Bodzentynie zapraszają wszystkie dzieci na „Bal karnawałowy dla najmłodszych”, który odbędzie się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bodzentynie, Rynek Górny 11, już w najbliższą sobotę 8 lutego w godzinach 10:00 - 12:00.
Tego dnia czeka na najmłodszych moc wrażeń, karnawałowe zabawy i zwariowane potańcówki do utraty tchu! Zachęcamy więc dzieci do przebrania się za swojego ulubionego bohatera, księżniczkę, strażaka itp. Koniecznie należy zabrać ze sobą także dobry humor.

Zobacz również